אפוקליפסה - "Bad Girl"

אין תמונה
אפוקליפסה עכשיו

הרכב הראפ המחאתי "אפוקליפסה" מוציא את השיר "Bad Girl", סינגל שלישי מתוך אלבום הבכורה שלו. על עטיפת הסינגל מככבות הדוגמניות טלי בנגל ואנסטסיה קובל.

"אפוקליפסה" זכו לחשיפה בשני הסינגלים הקודמים "יום הדין" ו-"הקיץ האחרון", ועפ החליטו על כיוון מעט שונה. "מדובר בסינגל מקפיץ יותר, קצבי וקליל, שונה ממה שעשינו עד עכשיו", אומר חבר ההרכב משה זיו. "זה לא אומר שלא נחזור לתת לכולם בראש בסינגלים הבאים".

 

אייזיק ושבו מארחים את יוגב מלול - "מתנה"

אין תמונה
שיר מתנה. אייזיק ושבו

אייזיק ושבו (דרור שבו וצחי טביביאן) לא אוהבים שמכלילים אותם כראפרים שעושים היפ הופ, אבל כששומעים את הסינגל שלהם "המתנה" חייבים להודות שלמרות הצלילים המזרחיים החבר'ה דופקים פה ראפ, ואפילו טוב, ומארחים הבטחה גדולה במוזיקה הים תיכונית - הזמר הטרי יוגב מלול.

"המתנה", אותו הם כתבו, הלחינו ועיבדו, מגיע לאחר ההצלחה של הסינגל והקליפ "בואי" בתחנות הרדיו והמועדונים ומבחינת אייזיק ושבו הם "יורים את הכדור הבא במחסנית, ופוגעים למרכז הרחבה". האמת שהם צודקים - המקצב דאנסי, הלחן ים תיכוני והמילים חדות.

 

פיט עם שי 360 ושימי מזרחי - "להיות חופשייה"

אין תמונה
חופשיים. פיט, שי 360 ושימי מזרחי

הראפר פיט מארח את הראפר שי 360 (שי חדד) ואת הזמר הים תיכוני שימי מזרחי בסינגל "להיות חופשייה". זהו סינגל חמישי לפיט אחרי "בלאגן", "חם אש", "עד הקצה" והחידוש ל-"שהשמש תעבור עליי".

השיר היה שייך במקור למזרחי, שבעבר הוציא גרסה משלו ללהיט "נשבע לך לא בוגד", ועתה הצטרף לצמד הראפרים לביצוע מחודש. האם פיט, מזרחי וחדד מחזירים את ההיפ הופ והמזרחית זה לזרועות זה? ימים יגידו. בינתיים זה עובד להם לא רע בכלל.

 

שטר - "Infinity"

אין תמונה
יש לכם הרצלים? שטר

אתה לא יודע עבור מה אתה חי, עד שאתה יודע עבור מה אתה מוכן למות. זה המוטו של "שטר", הרכב ישראלי-אמריקאי-בריטי, בסינגל בכורה מאלבום שלדבריהם "שובר את החוקים ומשרטט כיוון ייחודי לז'אנר ההיפ הופ". אם הם אומרים.

"שטר" הם הרכב פוזיטיבי של חמישה מוזיקאים, שלדבריהם "הולכים לעשות להיפ-הופ את מה שמתיסיהו עשה לרגאיי". הם טוענים ל"מציאות ישראלית שמתקיימת באנגראונד של ההיפ הופ עם קליידסקופ של מילים, מלודיות, מקצבים, וצליל ממכר, מתוחכם ועמוק. מיזוג של ישן, חדש, היפ-הופ, ראפ, מלודיות רוק, ופיוז'ן של מילים באנגלית ועברית".

 

תמיר סטפר - "מסיבת רחוב"

הראפר תמיר "סטפר" קהתי  (24) הוא בוגר מסלול סאונד והפקה במכללת BPM, שהוציא באוגוסט 2010 את האי.פי הראשון שלו, "תמיקסטפר", ובו מיקס של פ'אנק, היפהופ, נגיעות דאנסהול ואפילו קצת אלקטרו.

לאחרונה הוציא סטפר את הקליפ "מסיבת רחוב". סטפר מושפע לדבריו מאוד מזרם ה"אולד-סקול היפהופ", ומכאן בא הרעיון שלו ושל מפיקתו אילונה אברמסון והבמאית אורית מילר להפיק קליפ עם "טעם של פעם". הקליפ כלל רקדני ברייקדאנס, קבוצת פארקור מובילה והרכב הבנות "קצב הגוף". התוצאה היא מסיבת רחוב מגוונת וצבעונית עם אנשים שחיים ונושמים היפהופ נאמן למקור ולא מתיימר.

>> בר רפאלי נגעה לי במרפק - הרמיקס