Ray of Karni
מיקה קרני- "נהר הזמן"
מלים ולחן: מיקה קרני
אלבומה הקודם של מיקה קרני, "הבטחה", שיצא בשנה שעברה אכזב. לעומתו, בשיר החדש מתוך אלבומה "חור בלב", שייצא בקרוב, היא הרבה יותר קולית. קרני נשמעת כאן פחות כבדה מהאלבום ההוא ואולי רק קצת אלקטרוניקה הייתה משדרגת את כל העסק. אבל גם כך, "נהר הזמן", שמספר על אירועים שעברה קרני מאז הייתה בת 16, הוא שיר פופ-רוק שמחזיר אותה למחוזות אליהם היא צריכה ללכת. על עטיפת הסינגל היא נראית זוהרת וסקסית מתמיד, משהו שמזכיר את ההתבגרות של מדונה ב"ריי אוף לייט", ואולי זה הסיפור של השיר הזה, שנעים איתו. אפילו הכינור עליו היא מנגנת עדיין פה. רק הערה קטנה בפינת הלשון: "ורד" בעברית היא מילה בזכר, ולכן "והוורדים, אותן ורדים, יפות פי שתיים" הוא לא ממש משפט תקני. אבל מילא. בקטנה.

שילה פרבר התבגרה; בטי בקארמה חיובית

תגידי, הכל בסדר?
שילה פרבר - "יהיה בסדר"
מלים: שילה פרבר, לחן: שילה פרבר ודניאל סלומון
שילה פרבר, הילדה הרעה של הרוק, זו שלא חששה לצעוק "אני שמה עליך זין" באלבומה הקודם "מתוק בשחור", נרגעה קצת. כך לפחות מוכיחים שני הסינגלים האחרונים שלה, מתוך "פרח קיר" שייצא בקרוב, שמביאים יותר מתמיד רוגע עטוף במנגינה נוגה. "יהיה בסדר", כמו "לונדון", הופך את שילה פרבר עם השחור בעיניים למשהו הרבה יותר ורוד ונעים, אבל המלנכוליות עדיין שם: "מי צריך את אור השמש, את מצעד הפזמונים, לא אני, לא זאת בטח לא אני, כל מילה שאמרתי מיותרת, תמצאי אחת אחרת, אם קשה לך אז תלכי". הרוק עדיין טמוע בה, כך שהסיוט עליו היא שרה נשמע אמין וובגלל זה גם מרגש. בהחלט התבגרה.

חיבוקי
בטי - "מקום חדש"
מילים ולחן: בטי
בתי, שהספיקה להפוך לבטי, מחפשת מקום חדש. באלבומה השלישי "בין המילים" היא אולי מצאה שלווה, אבל לא כזו שתורגמה בינתיים להצלחה מסחרית. וחבל, כי יש לבטי כשרון, אבל היא לא מצליחה להשאיר חותם ממשי. למרות שהסינגל החדש אופטימי מאד ומדבק בקארמה החיובית שלו: "בתי לאהוב, באתי לחבק, אור השמש טוב והכל צוחק", באלבום המלא יש שירים טובים יותר ממנו. ובכל זאת, "מקום חדש" עושה מצב רוח טוב עד שבא לחטוף את חמת החלילים שנותנים טאץ' אירי של זיו קוז'ו, לרוץ ולחבק את כל מי שבאזור ואולי למצוא לא רק מקום, אלא גם אהבה חדשה.

אילן וירצברג רגיש ופשוט; אלי רוזן עושה רוק מצוין

הכאב הזה
אילן וירצברג- "הזמן לא מרפא את הכאב"
מלים ולחן: אילן וירצברג
כדאי שקברניטי כוכב נולד ישקלו לעשות קצת כבוד לאילן וירצברג, מוזיקאי שהטביע את חותמו על המוזיקה הישראלית לפני כניסת האס אם אסים לעולם, ויקדישו לו ספיישל. וירצברג לא ממש הפסיק לעבוד כך שהאשמה כולה עלינו. לפני כשלוש שנים הוציא עם טל וייס את "בלוז קוסמי", שלא זכה להצלחה וכעת נעים לשמוע ממנו שוב. הסינגל הראשון שמוצג כאן לקוח מהאלבום שייצא החודש בשם "זמן אמת" והוא מכיל את אותה המלודיה, הרגישות והפשטות המוכרת של וירצברג, בלי ניסיון ליפייף את המציאות. הקלישאה "הזמן מרפא את הכאב" מופרכת פה והאמת הלא נעימה הזו מוגשת עם הרבה רוך וחמלה, בהגשת רוק עדינה ונעימה, שיהיה קל לספוג את הבשורה.

ככה עושים רוק
אלי רוזן- "יאבאל'ה"
מלים ולחן: אלי רוזן
"כל המקומות האלה", אלבום הבכורה של אלי רוזן, יצא בחודש שעבר וזכה לפרגונים רבים אבל ברדיו מעדיפים להתעלם ממנו. אלי רוזן הוא רוקיסט בעל אישיות מוזיקלית עם הרבה בסיס ותוכן. "יאבאל'ה" הוא אחד השירים היותר טובים באלבום שלו, עם לחן נהדר ומילים מרגשות. "היית יכול לישון כל הזמן הזה, ולא היית מפסיד, לא היית מפסיד כלום" השורה הזו לקוחה מתוך oh I was a ladies' man"" של צ'ארלס בוקובסקי, משורר, סופר ופובליציסט שרוזן מתבסס עליה בשיר. בלדת הרוק הזו, שכוללת חוץ מגיטרות חשמליות גם כינור, צ'לו ו- ויולה מצליחה לשמור על איפוק ולא לצרוח את עצמה לדעת. לזה קוראים רוק. מצטיין המדור.