היוצר והזמר גבע אלון עובר לשיר בעברית, אחרי שהוציא עד כה שישה אלבומים באנגלית (ארבעה סולו ושניים עם להקת "פליינג בייבי") ואף כונה "ניל יאנג הישראלי" בשל סגנון הפולק-רוק המזוהה עימו ועם האגדה הקנדית.

היום מוציא אלון את השיר "ים שקט", סינגל ראשון מאלבום חדש, בהפקה מוזיקלית של עמיר לב, ששותף גם למילים. אלון עצמו הלחין, ולעיבוד שותפים גם נגניו: הגיטריסט יפתח שחף, הבסיסט צוק דבוסק, המתופף אסף רייז והמפיק אורי וינוקור.

"ים שקט"

"האור נוגע בפנים, עיניים עצומות, כבר ער בפנים, יודע שצריך, ומתחיל לרוץ, כולנו עייפים / איך כל יום מתחיל, את זה אני יודע, הדלת מסתובבת, ים שקט, או גלים, או כמה חברים / מרחוק אני יודע, שאת רואה אותי, כבר לא ילדים, תמיד לובש אותם בגדים, ולך זה לא אכפת, כמה אמיתית / איך כל יום מתחיל, את זה אני יודע, הדלת מסתובבת, ים שקט, או גלים, או כמה חברים / ים שקט, ים שקט, ים שקט, ים שקט".

גבע אלון: "מרגיש שזה האלבום הראשון שאני עושה"

גבע אלון כותב על האלבום החדש: "הנה זה בא! אחרי חודשים של עבודה, אפשר סוף סוף לדבר על האלבום החדש שבדרך. בשבילי זאת הייתה אולי התקופה הכי פורה ובונה שעברתי. היו לי שותפים נהדרים ומוכשרים לפרויקט והרגשתי שכולם בתוך העניין. עמיר לב הפיק איתי את האלבום. אבל מעבר לזה, הוא גם עבר איתי שבועות ארוכים לפני כן, שבהם ירדנו לעומקם של דברים, כתבנו יחד, צחקנו, טיילנו, אכלנו ולא פעם אחד משנינו היה אומר 'איזה מזל שזאת העבודה שלנו'.

"לאורך כל הזמן הזה, התפתחה אצלי תחושה חדשה. משהו שלא הכרתי. אולי משהו ששכחתי שהיה בי. עשיתי כבר הרבה אלבומים, כל אחד מהם משקף נקודה בזמן בשבילי ואני מאד גאה בהם. אבל עכשיו אני מוצא את עצמי חושב שהם היו כמו חזרות לקראת המופע המרכזי ושהאלבום הזה הוא בעצם האלבום הראשון שאני עושה. כמו תסריט שמישהו כתב מראש ואני רק מטייל בתוכו בחוסר מודעות. הרבה מכם מכירים אותי הרבה זמן. במהלך השנים התקרבנו. אני באמת מתרגש להוציא אלבום בעברית. קראתי לו 'תהיי איתי'. אני מקווה שכולכם תהיו".

לרכישה מוקדמת של האלבום בשני פורמטים: דיסק ותקליט ויניל בהדפסה מוגבלת- בפרויקט הדסטארט.

גבע אלון יופיע ב: פאב הפרה, שבי ציון (13.9 מוצ"ש). הצוללת הצהובה, ירושלים (16.10 חמישי). ברלה, להבות חביבה (18.10 מוצ"ש). שאנן בר, חיפה (28.10 שלישי). חמדת ימים, שפר (31.10 שישי).