מרפסות פרומו (צילום: עומר הראל)
להקת "מרפסות" לקראת אלבום שני | צילום: עומר הראל

להקת "מרפסות" מוציאים את השיר "30", אותו יצרו חברי הלהקה צחי אלוש ורועי בר שדה, שגם הפיק מוזיקלית. לעומת אלבום הבכורה של הלהקה, שהתמקד במוטיבים אלקטרוניים, השיר הזה הוא בלדת רוק, מעט קודרת, אך בהחלט קליטה, שעוסקת במשבר גיל 30, מעין "הילד בן 30" בגרסה עכשווית.

"30" לקוח מאלבומה השני של הלהקה שייצא בתחילת 2012 אחרי ארבע שנות עבודה. לאלוש בר שדה הצטרפו שחר ימפולסקי, דני שניידרמן ונדב גורלי והשפעתם המוזיקלית באלבום מורגשת.

"30"

"עוטף הכל בשמיכה ונשאב לעוד כמה ימים, אתה אחד כזה שבדרך כלל מתנצל כמעט על כל דבר, יורד נמוך ושוב נזכר לגלות שיש עוד לפחות כמה מאות כמוך, נבהל מכל דבר שזז מפחד שתכף אמא תתעורר, ואתה בן 30

פזמון: אומרת יש הכל ממה אתה נבהל? יש עתיד פה, זה לא חבל, אצלנו יש הכל ממה אתה נבהל? עוד תגלה שיש עתיד טוב

נותן לראש להסתובב כאילו שבחוץ הזמן עומד מלכת, בורח אל מקום שקט מפחד שתכף אמא תתעור ואתה בן 30, ואין לך חיים, כספים, נשים... חי על קצבתם של אחרים

פזמון: אומרת יש הכל ממה אתה נבהל?.."

עד האלבום החדש

אלבום הבכורה של "מרפסות" יצא ב-2008 וכלל את השירים "אשת המחר" "נגמר הלילה" וגרסת כיסוי ל"משמרת לילה" של בנזין. מרפסות אף נבחרה ל"הדבר הבא של גלי צה"ל". במקביל ליציאת האלבום יצאה הלהקה לסיבוב הופעות ברחבי הארץ והופיעה בארועים גדולים כמו פסטיבל בומבמלה, רוק עצמאות, סלקום ווליום, פסטיבל ווליום ערד ועוד.

בדרך לאלבום הוציאו "מרפסות" את השירים "תמיד כאן", ו"חיפשתי משהו אמיתי". לא ברור עדיין אם שירים אלה יכללו באלבום החדש.

במקביל לעבודה על האלבום המשיכה הלהקה להופיע ברחבי הארץ וצחי אלוש הפיק מוזיקלית את אלבומו החדש של איגי דיין ("משינה") אשר יוצא בקרוב.

>> בית הבובות בקליפ "מחשבות מקולקלות"