יוצר הסרטים רועי כפרי והבמאי וניה הימן מוציאים קליפ חדש ומגניב, המשלב עטיפות תקליטים קלאסיות עם דיבוב שפתיים לשיר "Mayokero" של כפרי, מתוך אלבומו "Acowpella Beatbox" שיצא ב-2011. התוצאה היא כמה מגדולי המוזיקאים בהיסטוריה, שמופיעים על כמה מעטיפות התקליטים הכי מפורסמות, וכמו מבצעים את השיר, כולל שירה, קולות וביט בוקס עם הפה והשפתיים. לצורך הצילומים השתמשו בחמישה עשר זוגות שפתיים של חמישה עשר משתתפים שונים, שיתאימו לעטיפות המקוריות.

בין התקליטים שעטיפותיהם מופיעות בקליפ: "מותחן" של מייקל ג'קסון לצד "שבלול" של אריק איינשטיין ושלום חנוך (ובצד הפינק פלויד לוחצים יד ב-"Wish You Were Here"), הסמית'ס, סיימון וגרפונקל, אבבא ("Gimmie Gimmie Gimme"), דיוויד בואי ב"אלאדין סיין", סרז' גינסבורג וג'יין בירקין ב"ז'ה טם", פרינס, מדונה, ג'ף באקלי, ג'ו עמר, "קאמל" ואחמד ג'מאל בפריים משותף, פרנסואה הארדי הצרפתייה, בוב דילן עושה קולות לעצמו עם שני תקליטים - "Highway 61 Revisited" ו"נאשוויל סקייליין", סוניק יות' (ללא פנים), ליונל ריצ'י, ארית'ה פרנקלין, אלטון ג'ון, הביטלס ב"ריבולבר", קרול קינג ב"טאפסטרי", ז'ק ברל, ו"טרנספורמר" של לו ריד. קלאסיקות.

הקליפ "Mayokero", אותו הפיק נתן שונטפלס, כולל גם אלמנט של הליכה אחורה בזמן (תרתי משמע), ובסופו מגלים שהתקליטים נזרקו ברחוב ונמצאו על ידי הומלס. מי שהשליך אותם רכש לפני כן תקליטים בחנות, שעל חלון הראווה שלה התנוסס מיני-דיסק חדש ונוצץ במחיר גבוה - יש פה מעין קריצה לנושא ההתקדמות הטכנולוגית שמייתרת גם את הדיסקים ומשאירה את התקליטים כמוצר אספנות.

וניה הימן: "התחשק לי לגרום לאנשים מתים לשיר"

"הקליפ עוסק בהחלטות מטופשות הנוגעות לפורמטים מוזיקליים, עד כאן נשמע מעניין, הא?", אומר הבמאי וניה הימן. "הרעיון צץ כתוצאה מבהייה ממושכת בקיר. וגם התחשק לי לגרום לאנשים מתים לשיר (למרות שלא כולם מתים, ברוך השם). מה שנחמד בשיר של רועי, מעבר לזה שהוא שיר שיגעון, הוא שאין בו טקסט. כך שאני לא דוחף לאף אחד מילים לפה. הקליפ צולם לאורך חצי השנה האחרונה - צילמנו מידי פעם חברים שהגיעו לתרום את פרצופם לניסוי. הגיף מדגים את התהליך שעובר הפרצוף בדרכו להיות עטיפת אלבום. הבחורה בגיף זו אחותי הקטנה, ענהאל הימן".

רועי כפרי ווניה הימן שיתפו פעולה בהצלחה רבה בסדרה "בקיצור", ששודרה במסגרת העונה העשירית של "ארץ נהדרת". ברזומה שלהם פרויקטים מפורסמים נוספים. כפרי אחראי לסדרות הרשת המצליחות "ניצה ולחם" ו"חתולונובלנה". הימן ביים קליפים לבוב דילן (בשיתוף החברה של יוני בלוך), אסף אבידן, TYP ועדי אולמנסקי.

ענהאל הימן מדבבת את דיוויד בואי (צילום: וניה הימן)
ענהאל הימן מדבבת את דיוויד בואי | צילום: וניה הימן