"אל הירח"
"מול חלון ביתי אפשר לראות את הים, אנשים פשוטים חולפים מכאן ומשם, אנשים יפים זקופים פוסעים לאטם, אחרים כפופים נוגים נושאים מבטם / אל הירח, משהו מתבלבל בך כשהוא זורח, והצביטה בלב כשהוא שוקע / מול חלון אחר בקצה רחוב העמל, נעלי תינוק תלויות בחוט החשמל, מי איבד תקווה ומי פנה למזל, מי העז לחלום ומי תמים ושאל / אל הירח, משהו מתבלבל בך כשהוא זורח, והצביטה בלב כשהוא שוקע"

להקת "כתם" מוציאה את השיר והקליפ "אל הירח", שנשמע כמו להיט רדיו פוטנציאלי, רוק מיינסטרים עם מלודיה יפה ואווירה של ערב נעים ובהיר, בו אנשים נושאים עיניהם אל הירח ומהרהרים בחייהם. את המילים כתב סולן הלהקה יותם זילברמן, את הלחן יצרו הגיטריסטים אורי בסט ואייל טלר, ולהפקה המוזיקלית אחראי שי להב ("מופע הארנבות של ד"ר קספר").

השיר מלווה בקליפ אנימציה שנוצר על ידי "טלר סטודיו". הקליפ מראה דמות אדם קטנה שמביטה אל הירח, צועדת בעיר הגדולה, מבחינה בנעלים התלויות, נופלת לבור ולבסוף נשאבת לתוך חללית שלוקחת אותה לירח, שם היא מוצאת עוד דמויות כמוה.

השיר יוצא כסינגל ראשון של הלהקה מתוך אלבום חדש ושלישי. "כתם" פועלת משנת אלפיים, וכבר הוציאה שני אלבומים והופיעה ברחבי הארץ. אל זילברמן, בסט וטלר מצטרפים בהרכב של הלהקה נחשון שטרן בבס ורועי רויז בתופים.

*להקת 'כתם' תופיע ב-4 בפברואר (יום רביעי) במועדון "האזור" בתל אביב.

להקת כתם (תמונת AVI: אליס פלויד)
להקת "כתם" בהופעה | תמונת AVI: אליס פלויד