חדש בפסגה: "רק שלך" של עומר אדם במקום הראשון בהיטליסט - מצעד המוזיקה הרשמי. אחרי שאושר כהן שלט עם "מנגן ושר" שבעה שבועות ברצף, אדם מדיח אותו היום עם השיר המוביל מהאיפי "חמישה לילות". באופן כללי, הפרויקט נחשב כרגע להצלחה מסחרית כשכל השירים מתוכו נכנסו לעשירייה הראשונה: "לילות וקללות" במקום הרביעי, "כסף או דמעות" במקום השישי, "מבת ים ועד הנצח" במקום השביעי ואקדח שבמקום השמיני.

האלבום מגיע אחרי שנה שבה אדם התמקד בעיקר בקאברים על שירים מקוריים שלו. "ואיך שלא" של אריאל זילבר ו"סטלות" של שרק היו שניים בולטים במיוחד. האיפי החדש נראה כמו התפתחות לכיוון טוב והשירים, כאמור, חוץ מהמקום הראשון עובדים לא רע. זו הפעם השנייה ששיר של אדם מגיע למקום הראשון, בפעם הקודמת הוא קיבל את הפסלון של היטליסט יחד עם יסמין מועלם על הביצוע שלהם ל"יהיה טוב" ומים שקופים", כשהשיר הגיע למקום הראשון בחודש אוקטובר.

במקביל לאיפי, אדם הודיע בשבוע שעבר שהוא חוזר לפארק הירקון עם סדרה של ארבעה הופעות. ההפקה לאירוע החלה כבר ואדם מעמיד מעין היכל זמני בפארק. הבחירה במיקום הגיעה לאחר שהזמר היה מעוניין לסגור הופעה בבלומפילד - אך האצטדיון לא היה פנוי. על ההופעה הגדולה שתיכנן אדם פרסמנו ב-mako לפני שנה - כאשר בדק היתכנות להופעה בבלומפילד או בירקון בקיץ 2023.

מה היה בשבוע שעבר (14) בהיטליסט? 


מה זה היטליסט? מעולם לא קם בישראל גוף שימדוד באמת את "עוצמת השירים" בארץ ויכלול את כל הפלטפורמות הקיימות: מהרדיו, דרך יוטיוב, ספוטיפיי, אפל מיוזיק ורשתות חברתיות כמו טיקטוק. בשנות ה-70 וה-80 השירים דורגו על ידי המאזינים במכתבים וגלויות, בשנות ה-90 השתדרגו לטלמסר ומשנות ה-2000 מצביעים באינטרנט. זאת, בזמן שבכל העולם מצעדי המוזיקה תמיד התבססו על מכירות סינגלים ובשנים האחרונות על סטרימינג. כלומר, מעולם לא היה בישראל מצעד שחף מכל מניפולציה של המצביעים או העורכים. mako גאה להיות גוף התקשורת הראשון שמציג את הלהיטים החמים של ישראל באמצעות פיתוח אלגוריתם ייחודי שמשקלל את הטעם של מאות אלפי ישראלים שמאזינים לשירים יום-יום בשלל פלטפורמות.