זה היה צפוי כמעט כמו האיחור של ריהאנה: שבוע אחרי שיצא רשמית מעפיל "מבעד לדמעה" של אייל גולן למקום הראשון במצעד ההשמעות השבועי, כשהוא גובר על פבלו רוזנברג ב-4 השמעות בלבד, מדיח אותו מהטופ, ומשאיר אותו במקום השני.

"מבעד לדמעה" מצליח פחות מקודמיו

מדובר בכניסה חלשה, יחסית, עבור אייל גולן, עם סינגל ראשון מאלבום חדש. זאת אחרי שהסינגל שיצא ראשון מאלבומו הקודם "הלב על השולחן", "את", הגיע גם הוא לפסגה שבוע אחרי יציאתו, בינואר 2013, אלא שאז הוא עשה זאת עם 138 השמעות, בעוד של"מבעד לדמעה" יש 96 השמעות בלבד בשבוע שבו הוא עולה לפסגה. גם בשבוע הראשון שלו במצעד, "את" הצליח יותר מ"מבעד לדמעה". "את" נכנס עם 58 השמעות הישר למקום הרביעי, יומיים משחרורו לרדיו, בעוד ש"מבעד לדמעה" נכנס עם 34 השמעות "בלבד", למקום ה-12, וגם הוא יצא לרדיו יומיים לפני סגירת המצעד ברביעי בלילה.

ואם הולכים עוד שנה אחורה, הסינגל הראשון של אייל גולן מאלבומו "נגעת לי בלב", "מנגינה", נכנס הישר למקום הראשון במצעד עם 131 השמעות, בנובמבר 2011. ההסתייגות כאן היא ש"מנגינה" יצא לרדיו ביום חמישי (17 בנובמבר 2011), ולפיכך היה לו שבוע שלם כדי לצבור 131 השמעות. מעניין יהיה לראות כמה זמן יחזיק גולן בפסגה עם "מבעד לדמעה", והאם מספר ההשמעות שלו בשבוע הבא יגדל או יצטמצם.

שימו לב לעוזיה צדוק

ליאור נרקיס שומר על מקומו השלישי שבוע שני ברציפות מוקי עולה ללמקום הרביעי ומשה פרץ ואגם בוחבוט משלימים את החמישייה הפותחת. מיקיאגי ושלומי שבת יורדים למקומות 6 ו-7 בהתאמה. איציק שמלי במגמה הפוכה - עולה למקום השמיני. גם עידן עמדי וסגיב כהן יורדים במורד הטבלה, במקומות 9 ו-10.

במקום ה-11 כניסה חדשה ל"ילד הפלא" הדתי עוזיה צדוק. רגב הוד יורד עד למקום ה-12. עומר אדם שב אחרי שבוע של הפוגה למקום ה-13. במקום ה-14 מוש בן ארי שעושה את דרכו למטה. עילי בוטנר וילדי החוץ מבצבצים במקום ה-15 עם כניסונת.

במצעד הלועזי קייטי פרי חוזרת להוביל על חשבון מיילי סיירוס, ו-Ylvis נכנס עם "The Fox" למקום ה-5. גלגלצ ו-101.5 טוחנות במצעד הישראלי, כל אחת שלושה שירים, רדיו חיפה כרגיל בלועזי.

>> השמעות בכורה: ליאב יעקובי, שחר צרפתי, טל ועקנין