אריק איינשטיין, יובל דיין (צילום: מנחם סקס, דורון עדות)
יובל דיין עם השיר הכי מושמע השנה. אריק איינשטיין ז"ל האמן הכי מושמע | צילום: מנחם סקס, דורון עדות

שנת תשע"ד מגיעה לסיומה וחברת "מדיה פורסט" מפרסמת את סיכומי ההשמעות של המוזיקה הישראלית ב-23 תחנות רדיו מובילות בישראל, רשימה הכוללת את תחנות "קול ישראל", גלי צה"ל וגלגלצ, וכמעט את כל התחנות האיזוריות. כבכל שנה הסיכום מתייחס לתאריכים קבועים, מ-1 בספטמבר (2013) עד ה-31 באוגוסט (2014). חשוב לזכור שהשמעות הרדיו נקבעות ומבוצעות ברובן המכריע על ידי שדרנים, עורכים ומנהלים בתחנות הרדיו, ומשקפות את הבחירות שלהם מה לשדר יותר ומה פחות במהלך השנה.

אייל גולן רק במקום ה-28

על פי נתוני "מדיה פורסט" השיר המושמע ביותר בישראל הוא "אל תאמר" של יובל דיין עם 1,805 השמעות. במקום השני "לב חופשי" של מוקי עם 1,777 השמעות. שלישי "הלב" של שלומי שבת עם 1,760 השמעות. מוקי גם במקום הרביעי עם 1,594 השמעות ל"ילד של אבא". סוגר את החמישיה הראשונה פבלו רוזנברג עם 1,270 השמעות ללהיט "נורמלי". כדאי לשים לב שאף שיר של אייל גולן לא נמצא בין 25 השירים הכי מושמעים השנה. השיר הכי מושמע השנה של גולן הוא "מבעד לדמעה" במקום ה-28 בלבד עם 781 השמעות.

הזמר המושמע ביותר השנה בישראל על פי הנתונים הוא אריק איינשטיין ז"ל, עם 20,610 השמעות לכלל שיריו, בכל התחנות, לאורך כל השנה. במקום השני שלמה ארצי עם 15,234 השמעות. אייל גולן שלישי בדירוג הזמרים עם 13,099 השמעות לכלל שיריו.

הזמרת המושמעת ביותר השנה בתחנות הרדיו בישראל היא שרית חדד עם 7,549 השמעות לכלל שיריה. לו היו מאחדים את טבלאות הזמרים והזמרות היתה ממוקמת חדד רק במקום ה-9 הכללי. שניה אחריה יהודית רביץ עם 6,665 השמעות. שלישית חווה אלברשטיין עם 6,174 השמעות.

ההרכב הכי מושמע בישראל השנה הוא "הפרויקט של עידן רייכל" עם 10,296 השמעות. לו היו מאחדים את הטבלאות היה ממוקם רייכל במקום החמישי הכללי. עוד בהרכבים - להקת אתניקס במקום השני עם 6,862 השמעות, מעט לפני להקת משינה עם 6,366 השמעות, לכלל שיריה, בכל תחנות הרדיו, לאורך השנה.

הטבלאות המלאות (מספרי ההשמעות משמאל):

הזמרים הכי מושמעים ברדיו בישראל בשנת תשע"ד

הכי מושמעים תשעד - זמרים
.

הזמרות הכי מושמעות ברדיו בישראל בשנת תשע"ד

הכי מושמעים תשעד - זמרות
.

ההרכבים והלהקות הכי מושמעים ברדיו בישראל בשנת תשע"ד

הכי מושמעים תשעד - הרכבים
.

50 השירים הכי מושמעים ברדיו בישראל בשנת תשע"ד

הכי מושמעים תשעד - שירים 1
.
הכי מושמעים תשעד - שירים 2
.
הכי מושמעים תשעד - שירים 3
.
הכי מושמעים תשעד - שירים 4
.

הכי מושמעים תשעד - שירים 5
.