אין תמונה
משתקם מאירוע מוחי. גרי אקשטיין

הזמר, הגיטריסט והמוזיקאי גרי אקשטיין, 61, מהאבות המייסדים של הרוק הישראלי עוד מתקופת להקות הקצב, יזכה לערב הוקרה מיוחד, שיתקיים ב-24.10 בהאנגר 11 בנמל תל-אביב.

באירוע ישתתפו שלמה ארצי, ריטה, תיסלם, להקת תמוז (ללא שלום חנוך), מוניקה סקס, עוזי פוקס, דודו טסה, הגיטריסטים הבכירים חיים רומנו, ארז נץ ושמוליק בודגוב וחברים מלהקת "סתיו" - יאיר שרגאי, מוטי דיכנה ויאיר סתווי.

לאחרונה חווה אקשטיין אירוע מוחי, המגביל את תנועותיו המוטוריות, וכל הכנסות המופע יוקדשו לשיקומו.

כוכבו של אקשטיין דרך בשנות ה-70' עם להיטים כמו "בוגי איתי הלילה" (שחודש לאחרונה בהצלחה על ידי מיי פיינגולד ב"כוכב נולד"), "קפטן ג'ק", "אני הולך לבית שאן","רוח סתיו" ו"פתאום כשלא באת" עם שלמה ארצי. אקשטיין פעיל ברוק הישראלי מזה 40 שנה, כאמור עוד מתקופת להקות הקצב המיתולוגיות, כמו "כובשי הקצב", "הכוכבים הכחולים" ו"הנסיכים".

גיטריסט, מפיק מוזיקלי, מלחין

בשנות ה-70' וה-80' הוציא גרי אקשטיין שבעה אלבומי סולו וניגן אקשטיין באלבומים של שלמה ארצי, אריק איינשטיין ושלום חנוך. כמו כן הפיק מוזיקלית אלבומים כמו "דרך המשי" של יהודית רביץ והלחין את המוזיקה לסרטים "פצעי בגרות 80", "עם ישראל חי", "בחינת בגרות" ו"השיגעון הגדול". במקביל פתח אולפן הקלטות שהפך למקור פרנסתו העיקרי.

אחרי כמה שנות הפסקה המשיך אקשטיין ליצור וב-93' הוציא אלבום נוסף. אלבומו האחרון "גרי אקשטיין9" יצא ב-2006.

הערב למען אקשטיין מופק בהתנדבות וכל הכנסותיו כאמור קודש לשיקומו. המופע יתקיים בישיבה סביב שולחנות. מחירי כרטיסים: שורה ראשונה: 500 ₪, שורה שנייה: 300 ₪, שורה שלישית: 200 ש"ח.