מילים: פלד לחן: פלד, מיכאל כהן ואורי שוחט בימוי ועריכה: פלד צילום: דורון סרי

אם קניה ווסט היה מכיר את "טיפת מזל" של זהבה בן, יש סיכוי גדול שהוא היה מסמפל אותו כבר מזמן. אך הפנינה הים-תיכונית נשארה בגבולות הארץ, והיום היא סוף סוף זוכה לטיפול עדכני בידיו המהימנות של הראפר פלד. פלד נשען על הקלאסיקה של זהבה בשירו החדש הנושא את אותו שם. השיר, שיוצא היום עם קליפ חדש, הוא הראשון מאלבומו החדש שייצא באוגוסט הקרוב. 

מעבר להשראה המבריקה שפלד לקח מהכינורות של זהבה למאה ה-21, בשיר החדש תמצאו גם לא מעט אמירות נוקבות על המציאות הישראלית כיום וההתמודדות עימה. "טיפת מזל הוא שיר היפ הופ מחאה קלאסי מנקודת מבטי", הוא מסביר. "איך אני רואה את המצב שאני נמצא בו במדינת ישראל 2015? אני מרגיש שאין לי כבר תקווה או עתיד - כמו הרבה מאיתנו, אני נמצא בנוחיות כזו של להיות אפאתי למצב. אני אומר לעצמי בסדר, לא נורא, גם ככה המצב קשה, והוא לא הולך להשתפר אז נחיה עם זה. כולנו הפכנו לאנשים קצת עיוורים שמאוד קשה להם לראות מטר קדימה ממה שקורה סביבם. אנחנו לא אשמים בזה, המצב הקשה כאן הביא אותנו למצב כזה - אבל אני כן רוצה להתעורר מהאדישות ולעשות קצת רעש".
פלד (צילום: עדן נינוה,  יחסי ציבור )
הפכנו לאנשים קצת עיוורים. פלד | צילום: עדן נינוה, יחסי ציבור
 
זה בדיוק מה שפלד עושה בשיר החדש שלו, והוא לא לבד - מיכאל כהן ואורי שוחט, שניים מהשמות הכי בולטים בסצינת ההיפ הופ המקומית, תרמו את חלקם ללחן השיר. בקיץ הקרוב (או ליתר דיוק באוגוסט) ייצא האלבום המלא של פלד, השני אחרי אלבום הסולו הראשון שלו מ-2013 שכלל את "באסים בבגאז'" ואת "לא טוב" (שם סימפל במהלך מבריק נוסף את פורטיס). יחד עם האלבום החדש של נצ'י נצ' שעתיד לצאת בשבועות הקרובים, האלבום החדש של פלד הוא סימן נוסף לכך שהפריחה של ההיפ הופ הישראלי רק הולכת וגוברת.

הקליפ ל"טיפת מזל" מביא פן נוסף לאמירתו החברתית של פלד. "בקליפ עצמו אותו ביימתי, בחרתי להביא גם את דמות הילד, כי אני רואה איך התחושות האלו עוברות גם לדור הבא. האווירה בארץ של אדם לאדם זאב, שדופקים אותך אז תדפוק בחזרה, קיימת גם אצל הנוער. אבל אחרי כל זה, יש אולי טיפת מזל שקיימת ומגיעה לכל אחד מאיתנו, שנשאר לנו רק להתפלל אליה".

אם תרצו לראות את פלד מעבר למסך, תוכלו לתפוס אותו באחת מההופעות הקרובות שלו: הוא יחמם את דמיאן מארלי יחד עם טייני פינגרז ב-24.6 באמפי פארק ראשל"צ ויתארח אצל הדג נחש בהופעתם באמפי שוני ב-14.8, וישיק את השיר החדש באופן רשמי ב-17.7 בפסאז' שבתל אביב.