לפני כמעט שנה קיבלתי מהמפיקה אירית אמבר ומנכ"ל ערוץ 24, אורי דיקשטיין הצעה שלא יכולתי לסרב לה: תכנית אישית, בה אני משלב שלוש מהאהבות הגדולות שלי - מוזיקה, אוכל וחברים. 50 תכניות אחרי, אני יכול להגיד שנהניתי מכל רגע - אכלנו בלי סוף, צחקנו הרבה ושרנו שירים נהדרים יחד.

למרות הקושי הרב, הצלחתי לבחור 16 דואטים שאהבתי במיוחד מתוך שתי העונות. נכנסנו לאולפן ההקלטות, הפקנו ותיקנו אותם ואני מאוד גאה בתוצאה. קבלו שישה מתוכם:

 

"האישה שאיתי" - עם דיויד ברוזה: כשיצא האלבום "האשה שאיתי " הייתי סטודנט בן 17 בעתודה באוניברסיטת תל אביב. רק מי שחי פה באותה תקופה יכול להבין מה האלבום הזה חולל. גם אני נכבשתי באופן מיידי וזה נהפך לפסקול של אותה שנה קסומה במעונות הסטודנטים. כשדיויד הגיע להתארח בתכנית, לא היה לי ספק מה אני הולך להציע לו שנשיר יחד.

"הרבה פנים" - עם רמי קלינשטיין: אני ורמי זה  מה שנקרא - we go way back. חברים קרובים יותר מעשרים שנה. תמיד משמיעים אחד לשני חומרים תוך כדי עבודה ומתייעצים. יום אחד רמי אסף אותי מהבית ואיך שנכנסתי לרכב הוא השמיע לי את הסקיצה של  "הרבה פנים". זה מסוג השירים שנכנסים לך ישר ללב והוא השיר האהוב עלי משירי רמי. היום הוא מזכיר לי את הימים בהם שנינו היינו במקום אחר בחיים וכל פעם שאני שומע אותו אני מתמלא רגש של געגוע לתקופה שנשארה מאחור וכבר לא תחזור. כשביצענו את זה בתכנית עצרתי את עצמי מלא להזיל דמעה.

"דרך השלום" - עם פאר טסי: יצא לכם לשמוע את השיר הזה...? כל זמר בעולם חולם על להיט על שישנה את כל חוקי המשחק. הבעיה היא שאין שום אפשרות לכוון לשם ולשלוט בזה. מה שקרה עם השיר הזה קורה אחת לכמה שנים ואני בכלל לא מתפלא על כך. מדובר בלהיט פופ מושלם מכל הבחינות. ומעל הכל - פאר טסי. זמר מדהים וחמוד אמיתי. הייתי בהופעה שלו לפני כמה שבועות בהיכל התרבות ואני יכול להגיד את זה בפה מלא: יש לו את זה בגדול והוא הולך להיות בשטח הרבה שנים.

"משהו ממני" - עם הראל סקעת: לפני כעשור עמד הצעיר המוכשר הזה על הבמה בניצנים בגמר של כוכב נולד 2. אני החזקתי אצבעות להראל מויאל שבחר לבצע את "נר על החלון" שלי. למרות זאת אי אפשר היה להתעלם מהאיכויות של הראל סקעת כבר אז. זמר נפלא שפיתח קריירה מרשימה מאז ומרגש אותי כל פעם מחדש עם הקול שלו. נפגשנו לראשונה חצי שעה לפני הצילומים כדי לעשות חזרה על "משהו ממני" ומיד הרגשתי כאילו אנחנו מבצעים את השיר הזה יחד כבר שנים. הייתה כימיה מושלמת בנינו ואני חושב שאפשר לשמוע את זה בתוצאה.

"אל העולם שלך" - עם רותם כהן: אם רמי קלינשטיין הוא חברי משכבר הימים, רותם כהן הוא חבר טרי. בעצם הכרנו רק עכשיו לקראת צילומי התכנית. נחשפתי אליו כמובן דרך אלבום הבכורה המאוד יפה ומאוד מצליח שלו וכשאמרו לי בהפקה שהוא סגור לצילומים ישר סימנתי לי את השיר היפהפה והמרגש הזה. כשאני שר אותו אני מרגיש שרותם כתב אותו עבורי ואין מבחינתי מחמאה גדולה מזו לשיר לגביי. אני מאוד אוהב את הבחור המוכשר הזה ומקווה שנעשה עוד דברים יחד בעתיד הקרוב.

"השקט שנשאר" - עם שירי מימון: לשירי לא הייתה ברירה, היא הייתה חייבת להתארח אצלי בתכנית. אנחנו מופיעים שנים יחד ולא לבוא לא הייתה אופציה. זמרת ענקית עם קול גדול. היא מסוג החברים שלי שאני אוהב להציק להם כל הזמן (כולל בצילומי התכנית), הכל באהבה כמובן. הרבה יותר קשה לבצע דואט עם זמרת מאשר עם זמר, אבל במקרה שלה זה הכי קל בעולם ואני מרגיש שאנחנו מתאימים מאוד. לגבי השיר - כל מילה מיותרת - להיט פופ משובח.

 

האוסף "פבלו, אוכל וחברים - הדואטים" ייצא לחנויות ב-26.2, מחר.