עמיר בניון – סופה (צילום: ענת לוי)
"לכל המזדעזעים - אני מציע שלפני הכל, תזדעזעו ותחששו מהטרור שמשתולל במדינה". בניון | צילום: ענת לוי

עמיר בניון ממשיך להיות סמן ימני של השירה הפוליטית בישראל, והפעם זה עלול להתפתח כלפיו בצורה שלילית. בניון פרסם אתמול בדף הפייסבוק שלו את השיר "אחמד אוהב ישראל", שכולל אמירות קיצוניות כלפי ערבים ישראלים. אחמד הירושלמי אומר בשיר: ""אני לומד באוניברסיטה..מי כמוני נהנה מכל העולמות, היום אני מתון וחייכן, מחר אעוף לשמיים, אשלח לגיהינום איזה יהודי או שניים / זה נכון שאני סתם חלאה כפויית טובה. זה נכון, אבל אני לא אשם, לא גדלתי על אהבה. זה נכון יבוא הרגע בו תפנה לי את הגב ואז אתקע בך את הגרזן המושחז", אחמד שגר באזור המרכז אומר: "אני עובד סמוך לגן ילדים ואחראי על בלוני הגז. מי כמוני נהנה משני העולמות, היום אני ומחר הם לא. הרבה מהם, הרבה מהם לא". הדובר (הערבי) השלישי בשיר אומר: "זה נכון שאני סתם חלאה כפויית טובה. זה נכון אבל אני לא אשם, לא גדלתי על אהבה. זה נכון יבוא הרגע בו תפנה לי את הגב, ואז אני אירה בך, ישר בגב" (האזינו לשיר בסוף הידיעה).

"מילות השיר מהוות הסתה פרועה"

מי שנחרד במיוחד מהטקסט הזה הוא חבר הכנסת עיסאווי פריג' מסיעת מרצ בכנסת, שפנה במכתב חריף למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, ודורש "פתיחה בחקירה בחשד להסתה נגד הזמר עמיר בניון". וכך הוא כותב: "הזמר עמיר בניון העלה לעמוד הפייסבוק שלו, שיר בשם 'קוראים לי אחמד', המסית בצורה מכוערת כנגד האוכלוסייה הערבית בישראל. כאזרח ערבי ישראלי, השיר הזה מתייחס אלי ואל כל החברה הערבית בישראל, שמתוארת על ידי בניון כרוצחת. מילות השיר מהוות הסתה פרועה ומתיר את דמי ואת דם כל אזרחי ישראל הערבים ועל כן אני פונה אלייך בדרישה לפתוח בחקירה מיידית כנגד בניון בגין הסתה נגד הציבור הערבי בישראל".

במשטרה אומרים שפנייתו של ח"כ פריג' התקבלה בלשכת המפכ"ל והועברה לבחינה בהקדם על ידי הגורמים המתאימים. ועם זאת מציינים כי "הסמכות להחלטה על פתיחה בחקירה בגין חשד להסתה מצויה בידי פרקליטות המדינה".

עמיר בניון: "תזדעזעו קודם מיהודים נרצחים"

עמיר בניון מצידו הבהיר היום בדף הפייסבוק שלו: "למען הסר כל ספק, השיר מאתמול, 'אחמד אוהב ישראל', נועד להביע תחושות בלבד, ולא קורא לאלימות כלשהי כלפי שום אדם. אנו נגד אלימות באופן מוחלט, ואילו היינו אלימים, לא היינו שרים שירים כואבים שבוקעים הישר מהלב. לכל המזדעזעים - אני מציע שלפני הכל, תזדעזעו ותחששו מהטרור שמשתולל במדינה. תזדעזעו קודם מיהודים נרצחים עם טליתות מוכתמות מדם. מאזרחים שנדרסים על ידי חיות אדם. ממחבלים שיורים על תושבי הדרום מתוך בתי ספר ובתי חולים. יש דברים הרבה יותר מזעזעים משיר שביטא כאב וחשש ותו-לא".

בשבוע שעבר, אחרי הטבח בבית הכנסת בירושלים, פרסם בניון את השיר "דם יהודי נשפך כמים".

 *את תגובתו של עמיר בניון לא ניתן היה להשיג.