אחרי שנים של עשייה משותפת לצד אחיו, רועי זו-ארץ, כחלק מהפרויקט המשותף שלהם שמחדש פיוטים וחומרים בלאדינו, השחקן ומנחה הטלוויזיה גיא זו-ארץ משחרר סינגל סולו ראשון בשם "את דומה לי". את השיר הוא כתב והלחין יחד עם אבי אוחיון, בעוד שעל ההפקה המוזיקלית אחראי מתן דרור. 

גיא סיפר לנו על השיר החדש: "שיר ראשון שיוצא 8 שנים אחרי השירים האחרונים שהוצאתי. מאז נסחפתי לפרויקט של הלאדינו, אבל בכל הזמן הזה המשכתי לכתוב ולחפש חומרים וחיכיתי לרגע הנכון. את השיר הזה כתבתי והלחנתי עם אבי אוחיון, הוא בחור מאוד מוכשר והעבודה איתו כיפית. השיר מספר על הדברים הקטנים בזוגיות, על אנשים שחיים יחד והופכים להיות דומים אחד לשני. על הדברים הרגילים בשגרה שאתה לומד להעריך".

איך נוצר החיבור עם אבי אוחיון?

"החיבור עם אבי התחיל משיר ששמעתי במהלך חזרות וריגש אותי עד דמעות. גיליתי שהוא כתב אותו אז התקשרתי אליו. אבי הזמין אותי לביתו ומשיחה שלנו נכנסנו לתהליך של יצירה. תוך שבועיים כבר היה לנו את השיר".

במשך שנים עסקת בפרויקטים מוזיקליים שונים. מה מייחד את הפרויקט הזה?

"עד עכשיו עשיתי את הפרויקט של הפיוטים והלאדינו, שמתעסק בשורשים ובהיסטוריה. לקחנו דברים מאוד ישנים והפחנו בהם רוח חדשה. כאן יש משהו חשוף שמרגיש מאוד אני. אישי ופופי באיזושהי צורה".

איך יעל הצטרפה לפרויקט?

"ישבתי עם חברים וכתבנו תסריט. הרעיון היה לעשות יום צילום קולנועי, תכננו שחקנים וניצבים. היה איזה לילה שישבתי בחדר העבודה שלי, האזנתי לשיר ואמרתי לעצמי שהוא כזה אישי ופשוט ושצריך משהו נקי, יפה וחשוף. היה לי מוזר להביא שחקנית אז ביקשתי מיעלי שתשתתף והיא הסכימה. זה לא מובן מאליו, אבל יש לי את האישה הכי מפרגנת בהיסטוריה".

השיר נקרא "את דומה לי". במה אתה מרגיש שיעל דומה לך?

"בהרבה דברים. יעל לימדה אותי לדבר את הרגשות שלי, לתת אותם ב-100 אחוז ולא להתבצר. מהמקום הזה אני חושב שנהייתי דומה לה, לשמחתי. בני המשפחה שלנו אומרים במשך שנים שמבחינה חיצונית אנחנו נורא דומים. היא דומה לי ברגישות ובחום, יש לנו הרבה מהמשותף. כשיש נקודות דימיון, זה נותן לך תחושה שהפרטנר שלך שם ושהוא מבין אותך".

View this post on Instagram

אלחנדרו ופרנצ׳סקה....

A post shared by Guy Zu-Aretz (@guyzu_aretz) on

מה התכניות לעתיד הקרוב?

"השיר החדש הוא סנונית ראשונה מאלבום הסולו הראשון שלי. אני עובד עליו כבר הרבה זמן ואני מרגיש שהיום אני מוכן יותר מתמיד, אחרי 400 הופעות שנערכו מדי ערב. כל הזמן יש פרויקטים נוספים שעובדים עליהם. השנייה חזרתי מהצילומים של 'הישרדות'. מנסים להמשיך ולייצר דברים חדשים".

מילים ולחן: אבי אוחיון וגיא זו-ארץ | הפקה מוזיקלית: מתן דרור | בימוי: גיא כושי ויריב פיין