בין כל מאות הברכות לשנת תשפ"ב שהופצו בכל דרך שרוחב הפס אפשר השנה, הייתה אחת שבלטה מעל כולן: מלך הרוקנ'רול בכבודו ובעצמו, אלביס פרסלי, בביצוע מיוחד לשיר "12 ירחים" של נעמי שמר, כשהוא מתארח בתוכנית של אד סאליבן. זה כמובן לא קרה באמת, כלומר, אלביס כן התארח בתוכנית המפורסמת דאז של סאליבן, אפילו כמה פעמים, אבל הוא מעולם לא ביצע את השיר שכולנו ראינו במו עיננו.

בנוסף לכל הישראלים, יהודים ברחבי העולם ומקורבים לעם הסגולה שצפו בפלא, הייתה גם אישה אחת העונה לשם פריסילה פרסלי. מתברר שאשתו לשעבר של הכוכב אהבה מאוד את הברכה. ואפילו את השיר של שמר, המשוררת הלאומית.

"CGI. וואו! מה אפשר לעשות עם מחשבים בימים אלה!", פתחה פרסלי את הפוסט בחשבונות הסושיאל שלה בשביל להבהיר למבולבלים שלא מדובר באמת מלך הרוקנ'רול (והטעתה כי מדובר בטכנולוגיית דיפ-פייק, אבל מיד נגיד לזה). "זה CGI שיצרו במחשב עם אמן מחוות לאלביס ואז הכניסו בדיוק רב את הפרצוף של אלביס. זה לא אלביס ולא הקול שלו, אבל אני אוהבת את השיר בעברית!".

כאמור, לא מדובר באותה טכנולוגיית CGI שאתם רואים על המסך הגדול (ובשנים האחרונות גם בקטן), אלא בדיפ-פייק שגרמה כבר לבלבול אצל רבים בעולם. מברור קצר עולה שהסרטון הופק על ידי חברת BY PRDUCTIONS (ששמה גם מוטבע את הסרטון) הבמאי זוהר רבינוביץ', רועי קהלני והמוזיקאי ישי רזיאל, שבין היתר יזם את הרעיון והיה אחראי על הפקת השיר מחדש בסגנון שיתאים לאלביס.

View this post on Instagram

A post shared by Priscilla Presley (@priscillapresley)

"שחזרנו את קולו של אלביס באמצעות כפיל קולי (דין זלינגמן)", מספר רבינוביץ' ל-mako על יצירת הסרטון. "רועי 'ג'וני' קהלני המאסטר השתמש בטכנולוגיית דיפ-פייק אשר 'לומדת' את פרצופו של כפיל הגוף ומחליפה אותו לפרצופו של אלביס".רבינוביץ' מוסיף שלמעשה זליגמן הצטלם על גבי מסך ירוק כשהוא ושני השותפים שלו צופים במתרחש בפייס-טיים. וואו, מה שאפשר לעשות עם מחשבים בימים אלה.

בשביל תחושת הנוסטלגיה הם כבר דאגו לביים את הסרטון ב"אולפן" של אד סאליבן: "השיר שולב כנאמבר בתוכניתו של אד סאליבן, גם זאת על ידי שליטת האלגוריתם על פניו של אד באמצעות קולו של חקיין, ושילובו של אלביס ב'אולפן' התוכנית אשר נבנה בתלת מימד".

 

אלביס מברך שנה טובה (צילום: באדיבות המצולמים)
אחד במיזורי, שלושה בישראל - מאחורי הקלעים עם הכפיל דין שלזינגר | צילום: באדיבות המצולמים

אז איך הברכה הגיעה לאשתו לשעבר של אלביס?
"אנחנו לא באמת יודעים איך זה הגיע אליה, עד כמה שאנחנו יודעים אף אחד לא שלח לה את הסרטון. יכול להיות שזה קרה דרך דין שמופיע בארה"ב אולי היא מקושרת לדפים שלו וככה היא נחשפה. אני כן יודע שזה פרץ את גבולות הארץ עוד לפני כמה ימים, אנחנו קיבלנו את זה בעקיפין גם מאנשים בארה"ב וגם מאנשים בקנדה, ככה שאנחנו יודעים שזה רץ. גם בקבוצות יהודיות מחוץ לישראל. אז זאת כנראה הדרך".

מה הייתה התחושה שראיתם שהיא שיתפה את זה? חששתם מהתגובה שלה?
"תחושת הגאווה והכבוד היא עצומה. אם היא באופן אישי אהבה את מה שעשינו ואת העבודה זה בעצם 'סטמפה' מדהימה לקבל על קליפ כזה. לא חששנו לפני שעשינו, כי זה לא נעשה למטרות רווח או עסקיות, פשוט רצינו לאחל שנה טובה. לעשות לכמה שיותר אנשים טוב ונחמד על הלב. להעלות חיוך לפני השנה החדשה ולכבוד השנה החדשה. לא עומד מאחורי זה שום דבר אחר ככה שלא היה חשש".