★ את השם רם נעים כנראה טרם הכרתם, אבל סביר להניח שבקרוב תשמעו עליו ולא מעט, אחרי שאברהם טל, בניה ברבי, פאר טסי, עדן חסון ועוד שמות נוצצים הרימו לו. את סינגל בכורה שלו, ״בלעדייך משוגע״, הוא כתב בעצמו, בעוד שעל הלחן אחראים פאר טסי ואריק זנטי.

הכל התחיל במספרה של חגי חטב, שהחליט לקחת את הכוכב הצעיר תחת חסותו בשיתוף איש העסקים חנן ועקנין. חטב הספר ידוע כספר של רוב זמרי ישראל. הם יושבים, מסתפרים ושרים אצלו, וככה גם הגיע רם נעים לקליקה הזאת של עדן חסון, חנן בן ארי, פאר טסי ובניה ברבי. רם נעים, שהחל את דרכו ככדורגלן ובשל פציעה קטע קריירה מבטיחה, מצא בשנה האחרונה את הנחמה במוזיקה שעם הזמן הפכה מנחמה לאהבה גדולה ואולי למקצוע. 

★ לאחר שבמוצ״ש האחרון אירח יניב בן משיח בהאנגר 11 את מאור אדרי, החליטו השניים לצאת לשני מופעים משותפים. השניים הגיעו להסכמה ביניהם ובשבועות הקרובים ייצאו בהודעה משותפת על המופע.

★ ״רוצה לברוח, רוצה לשכוח, רוצה להירדם מהכאב הזה״, את מילות השיר הזה הוציא זמר המועדונים הוותיק מייק שרון, שהופתע השבוע לראות שבין עשרות משתפי שירו החדש ״רוצה״ בפייסבוק הייתה גם ליהיא לפיד, רעייתו של מי שאולי יהיה ראש ממשלת ישראל. שרון לא ממהר להקליט אלבומים, בניגוד לרבים מוותיקי הזמר העברי שמעדיפים לנהוג כך, ואת השיר הוא הוציא כסינגל ללחן שלו ולמילים של חיים קינן. בפנייה שלנו לשרון לבירור טיב היחסים בינו לבין הגברת לפיד, נאמר לנו שאין ביניהם קשר אישי. ״אני לא מכיר אותה, השיר יצא ותוך מספר ימים הוא זכה לכמאה אלף צפיות ועשרות שיתופים, ביניהם של ליהיא לפיד״.

אתה יכול לבדוק איתה בשבילנו מדוע היה חשוב לה לשתף את שירך ולא את ״שיר אהובת הספן״ למשל?

״בהחלט, שלחתי לה הודעה בהמשך לשיחה בינינו והיא ענתה לי שהיא התרגשה מהשיר ומהקליפ, ואהבה את המסע אל הנפש, אל העבר, בין הילד לאיש. לדעתה זה המסע שמגדיר אותנו״.

★ לפני מספר חודשים כתבנו כאן לראשונה על תופעת ״הכלה מאיסטנבול״ ועל קוקו מאילת, שכתב מילים ללחן של פתיח התכנית. מאז עברו הרבה מים בנהר והתכנית הפכה למותג בישראל, מה שהביא זמרים רבים להקליט שיר על הלחן המרגש. בין המחדשים את הלחן היו גם הפרויקט של רביבו , שהוציאו שיר בסגנון שלהם העונה לשם ״אין סוף לאהבה״. לעדר הטורקי הצטרפו גם האיש והכינור רוניוס שלקח את טורקיה ליוון ונתן לכינור שלו לבצע את השיר.

בצד הנשי החליטה מורן מזור, קצת לפני שהיא עולה לתיאטרון ״הקאמרי״, לחדש את הכלה וקראה לשיר ״רק אותך״. גם שירלי מגלד הביאה איתה קול נשי נוסף לשיר וקראה לו ״מנגינה שלנו״. עכשיו נותר להמתין ולראות מה תהיה דעתו של פארוק לביצועים כשיגיע לשתי הופעות בארץ בחודש הבא. 

★ בשני הקרוב תחגוג אביבה אבידן יום הולדת במועדון הגנקי, ובשל שבוע פורים החליטה אבידן לבקש מאורחיה להגיע מחופשים וסיכמה עם נדב קקון שיהיה אחראי על השירה בציבור.