חברי להקת משינה יושבים על ספת עור שחורה (צילום: mako)
מתרגשים לקראת אלבום חדש. משינה | צילום: mako

ארבע שנים אחרי אלבום האולפן המקורי האחרון שלהם, "רומנטיקה עתידנית", נכנסו חברי להקת משינה היום (יום א') לאולפן להקליט את אלבומם החדש. חברי הלהקה נעזרו בתחילת תהליך הכתיבה ביועץ המוזיקלי יעקב גלעד, שעבד איתם בשנת 89' על האוסף רב המכר "גבירותי ורבותי: משינה", אך בסופו של דבר אמורים חברי משינה להפיק מוזיקלית את האלבום באופן עצמאי.

מקורב ללהקה מסר היום: "היו ביניהם הרבה חילוקי דעות על הכיוון המוזיקלי של האלבום החדש, אבל כמו תמיד אצל משינה הגיעו להסכמה וגיבשו מספיק שירים חדשים להיכנס לאולפן ולהתחיל להקליט. שלומי ברכה היה בעניין של אלבום רוק אגרסיבי בנוסח 'מפלצות התהילה', בעוד שאר חברי ההרכב העדיפו כיוון מתון יותר.

"כמו שזה נראה כרגע, שני החברים בלהקה שיהיו דומיננטיים במיוחד בתהליך ההקלטות הנוכחי יהיו יובל בנאי כזמר ויוצר ואבנר חודורוב כקלידן ומעבד. זאת למרות שגם שלומי ברכה אמור לכתוב כמה שירים. מובן שאצל משינה הכול יכול להשתנות תוך כדי עבודה, אבל מה שבטוח זה שכולם מתרגשים ומאושרים שזה קורה סופסוף".

חברי משינה מקליטים לפי שעה באולפן הפרטי שלהם בתל אביב, ולא ממהרים לקבוע יעד סופי ליציאת האלבום. מתופף הלהקה איגי דיין, העובד במקביל על אלבום סולו שני, אמר לאחרונה בראיון: "אני יכול לומר בזהירות שאנחנו מתקרבים לשלב בו אלבום חדש מתחיל להתגבש. אני לא מתחייב על זמן, אבל הטפטופים הופכים למפץ גדול ממנו מעלים הילוך. הלהקה עומדת בראש סולם העדיפויות שלנו, מה שלא יקרה".

שלומי ברכה, גיטריסט להקת משינה, מסר בתגובה: "אני יכול רק לאשר שנכנסנו היום לאולפן ההקלטות לעבוד על האלבום החדש. שיהיה בהצלחה לכולנו".