אין תמונה
עטיפת הדיסק "בשמחה תמיד"

השרות הבולאי של דואר ישראל מוציא לאור לקראת ראש השנה תשע"א מארז מיוחד הכולל ספר, דיסק וגליון בולים לציון 200 שנה לפטירת הרבי נחמן מברסלב, אירוע שיצויין ביום ח"י בתשרי תשע"א, חוה"מ סוכות (26.9.10).

דמותו ומשנתו של הרבי נחמן נכנסו לליבם של מאות אלפי יהודים והפך לקונצנזוס בעולם היהודי. הן מבוססות על אמונה, שמחה ואהבת אחים. הדרכתו המיוחדת לחיפוש שירת החיים ומציאת נקודות טובות באדם ובזולתו, משפיעות על דתיים וחילוניים כאחד, ומהווים מקור השראה לסופרים ומשוררים, אנשי רוח ואמנים.

הדיסק "בשמחה תמיד" כולל ניגוני שמחה ואמונה של חסידות ברסלב ובו 13 שירים שהולחנו על ידי הרבי ותלמידיו, בחלקם טקסטים הלקוחים מכתביו ואחרים הלקוחים מן המקורות. את השירים מבצעים מיטב האמנים שזוכים להצלחה גדולה ומובילים את חדירת התכנים של רבי נחמן מברסלב והמוסיקה היהודית אל המיינסטרים הישראלי: שולי רנד, עדי רן, אהרון רזאל, יוסף קרדונר, ישראל דגן ואברהם אבוטבול. את הדיסק הפיק איציק ליכטנפלד (איצ), המפיק המיתולוגי של להקת "משינה", "זקני צפת", "שבק ס" ועוד.

אין תמונה
הבול המיוחד של השירות הבולאי

הבול צוייר בידי הרב יצחק בזאנסון, צייר מחונן ומרבניה של חסידות ברסלב, ובו מצויירת התקבצות החסידים בערב ראש השנה לתפילה ואמירת "התיקון הכללי" סמוך לקברו באומן, מנהג המתקיים מאז פטירתו ועד היום, כאשר עשרות אלפי יהודים מכל הגוונים נוהרים לפקוד את ציונו של הרבי, שמנהגיו ואמרותיו שגורות בפי כל העם. בגיליון הבולים ובשובל נכתב בכתב ידו של הרבי: "כל העולם כולו גשר צר מאד" ו-"והעיקר לא לפחד כלל".

הספר "בשמחה תמיד" - מתורתו של הרבי סביב מעגל השנה. הספר המהודר בפורמט של אלבום צבעוני ומרהיב בעברית ובאנגלית ובו כל דף מוקדש לחודש אחד בשנה עם מסר פנימי מתורתו של הרבי. המסרים בעלי אופי אוניברסאלי אנושי שווה לכל נפש ובעל ערך לדתיים וחילוניים כאחד. הרעיונות המובאים בו שימושיים בכל עת גם כחומר למחשבה סביב חגי ישראל ומועדיו. את הספר כתב הרב עופר גיסין, עורך הכרך רב המכר "רבי נחמן מברסלב" בהוצאת "עם הספר" של "ידיעות אחרונות", העוסק כבר שנים בקשר שבין היהדות וחסידות ברסלב לעולם היצירה והאמנות בארץ.

את המארז המיוחד (כולל גליון בולים בשווי 14.80 ש"ח) ניתן לרכוש במחיר 49 ש"ח בסניפי דואר ישראל, באתר דואר ישראל, באתר המיוחד שהוקם לרגל השקת המוצר, או בחיוג חינם מכל טלפון: 1-800-400-555.

>> דוד ד'אור ופטריק סבג ב-5 שירים מ"שירת רבים 2"; איציק קלה לראש השנה, חיים ישראל על הרבי מאומן, יניב בן משיח אדון הסליחות ועוד