להקת איטליז 2012 (צילום: נועה יפה)
הבשר הטרי - סיון אבלסון. "איטליז" | צילום: נועה יפה

להקת "אטליז" החליפה עד היום כמה וכמה סולניות וכעת היא חוזרת עם הפנים החדשות בפרונט - הזמרת סיוון אבלסון, שתוספת את מקומה של לי טריפון אחרי שש שנים ושלושה אלבומים. להרכב הצטרף גם הגיטריסט עומר הרשמן ("פאניק אנסמבל"), שחתום על הפקת אלבומה האחרון של אפרת בן צור. הרשמן החליף את עמית ארז, שמתמקד בקריירת הסולו שלו.

לי טריפון, סולנית הלהקה מאז שנת 2006, הגיעה לסיום דרכה ב"איטליז" על רקע חילוקי דעות אמנותיים, כך מודיעים חברי "איטליז", ויצאה לדרך עצמאית. השינוי העניק לחברי ההרכב הזדמנות להתרענן ולצאת למסע חיפוש אחר הקול והאישיות החדשים שיתנו להם השראה. "חיפשנו קול שירתק אותנו ויגרום לנו להחסיר פעימה, משהו שיפנה לרגש וללב ופחות לטכניקה. קיבלנו את כל זה כששמענו לראשונה את סיוון אבלסון", מספרים חברי ההרכב.

להקת איטליז 2012 (צילום: נועה יפה)
השראה חדשה. "איטליז" עם סיון אבלסון ועומר הרשמן | צילום: נועה יפה

אבלסון, שבאה מרקע קלאסי היא סינגר-סונגרייטרית בוגרת רימון ותסריטאית בוגרת סם שפיגל, שם סיימה עם פרס על תסריט לסרט באורך מלא שכתבה. היא התחברה מיידית לעולמה הצבעוני והאקלקטי של "אטליז", שידועה בויז'ואל מרהיב של הופעות וקליפים עטורי פרסים באנימציה, ונכנסה לעולם כתיבת הטקסטים של החבורה.

על "איטליז" עברו שנתיים אינטסיביות שכללו הופעות ברחבי העולם, מסין ועד פסטיבלי ענק דוגמת Primavera Sound ו-Exit. בימים אלו שוקדת "אטליז" שוקדת על אלבומה הרביעי אשר יצא במהלך 2013, וילווה בסיבוב הופעות בטייואן, יפן וסין.

במקביל יוצאת הלהקה להופעות ברחבי הארץ: 11.8 מועדון הג'אם, בעכו. 17.8 ברנדייס, עין השופט. 25.8 בארבי, תל אביב (עם אורחים מיוחדים). 29.8 דאג & טוני, נתניה.