13 שנה אחרי שפרץ לתודעה הישראלית ב"כוכב נולד" והפך לאחד מהזמרים המצליחים בישראל, עומר אדם נמצא בחודשים האחרונים בצומת דרכים ולאחרונה, לפי מקורביו, קיבל החלטה לקחת הפסקה ממושכת מתעשיית המוזיקה ולעזוב חו"ל, ככל הנראה לדובאי.

לאדם יש מספר התחייבויות לשנה הקרובה, כשבראשן סדרת הופעות חנוכה בחודש דצמבר במסגרת המופע "נקסט" ומחויבויות נוספות שנסגרו מראש לשנת 2023. עם זאת, יומן ההופעות לשנה הקרובה סגור נכון לרגע זה, ומי שמנסה להזמין הופעות נתקל בהתחמקויות. ומה בנוגע לשירים חדשים? סינגלים שאולי ייצאו במהלך השנה הקרובה יהיו מחומרים קיימים שכבר הוקלטו.

"הוא לא החליט עדיין כמה זמן תימשך ההפסקה אבל הדברים שהכי מעניינים את עומר כרגע זה העסקים שלו ויעל. רק זה מה שחשוב לו", מספרים בסביבתו של הזמר ל-mako מוזיקה, "עם העסקים הולך לו טוב מאוד בשנים האחרונות ולכן הוא רוצה להמשיך עם זה". 

"הולך לעשות ג'סטין ביבר", מוסיפים המקורבים, כלומר להפסיק להופיע ולהקליט שירים, לדאוג לעניינים האישיים שלו, אבל להשאיר פתח קטן לעתיד ולעשות רק מה שהוא אוהב. בקשר לזוגיות, מדגישים המקורבים, יעל תישאר בישראל אך תחיה על הקו ישראל-דובאי.

השנתיים האחרונות היו קשות עבור כל זמר בארץ ובעולם בעקבות משבר הקורונה, אך נראה שעל אדם זה השפיע יותר מכולם בדרך החשיבה, ההתנהלות והעובדה שמוזיקה כבר לא נמצאת אצלו בראש סדר העדיפויות. זאת, למרות שהוציא בשנה האחרונה שמונה סינגלים, מתוכם רק שניים הפכו ללהיטים גדולים. שיא המשבר היה בסערת הענק שהגיעה בעקבות המופע בפארק הירקון עליה אומרים גורמים בתעשייה כי "בתקופה שלו כשהוא היה חי ונושם מוזיקה, דבר כזה לא היה קורה". 

לפי אותם גורמים, גם לגבי מופע "נקסט" שנחשף כאן לראשונה, אדם התלבט אם להופיע או לא השנה ולבסוף כשהבין שהכרחי שייקח בו חלק - עשה זאת. "עומר יכול לפתוח קופות בכל כמה חודשים והוא בוחר שלא לעשות זאת", מסביר גורם בתעשיית המוזיקה. "הוא לא רוצה להופיע יותר מדי, זאת הסיבה גם שלא מתפשר בנוגע לתג המחיר שלו בעצמאות, לא ממהר להופיע".

מעומר אדם נמסר בתגובה: "אין שחר לשמועות וכי בשנת 2023 הוא ימשיך לעשות מוזיקה ולהופיע.
לצד העשייה בארץ עומר משלב מספר לא מבוטל של פרויקטים שנסגרו בחו"ל מבעוד מועד במספר מדינות, כולל סיבובי הופעות ועוד".