עשור עבר מאז הוציא היוצר נעם רותם את אלבומו "עזרה בדרך", שמבוסס על חוויות האישיות שלו, וביניהם ההתמודדות עם מחלת הסרטן של אשתו. אותו אלבום שעוסק בנושאים קשים, כמו מוות, שכול וחולי, הפך לקלאסיקת רוק ישראלית ונחשב לאחד האלבומים המצליחים של אותו העשור. את המאורע נעם חוגג עם שחרורה של מהדורה מיוחדת ומוגבלת לאלבום, שתצא בויניל ותכלול ארבעה קטעי בונוס חדשים. בנוסף, הוא יעלה מופע חד פעמי במסגרת פסטיבל הפסנתר, בו יתארח אסף אמדורסקי.

רותם סיפר: "אסף תלמודי ואני הופענו בפסטיבל הפסנתר בפעם הראשונה, בכלל לא הייתי בטוח שהאלבום 'עזרה בדרך' בכלל יצא אי פעם לאור.  והנה אנחנו, מי היה מאמין, עשר שנים אחרי, חוזרים למופע ההוא לעוד פעם אחת. בינתיים אפילו התקליטים חזרו להסתובב, ונענע דיסק מכבדים אותנו בהדפסת ויניל מיוחדת.אני לא מרגיש שזו הופעה 'שלי', אלא של כל מי שפגש את האלבום באיזו נקודה, והחזיק אותו קרוב ללב". המופע יתקיים ביום חמישי (9.11) באולם אסיא במוזיאון תל אביב, בשעה 22:30. עלות הכרטיסים נעה בין 99 ש"ח ל-119 ש"ח, וניתן להשיג אותם דרך האתר. אמנים אחרים סיפרו על הקשר שלהם לאלבום.

עלמה זהר: "האלבום 'עזרה בדרך' כבר לא נמצא אצלי. לפני כמה שנים נסעתי בלילה גשום לבית החולים הדסה בירושלים, ונתתי אותו לחבר שידעתי שזקוק לו באותו רגע יותר ממני. האלבום הזה הוא תרופה. הוא מפרק בגאונות את כל השאלות הגדולות והמעשים היום יומיים שמלווים את החיים לצד המוות וההתמודדות עם חולי, ייאוש, פחד ותקווה. כשכל מערכות ההגנה האנושיות מתפוררות ומה שנשאר זה אהבה נטו. זה אלבום נצחי מהזן הנדיר שנוגע באמת עמוקה".

שי צברי: "המילים של נעם היו שונות לגמרי מכל מה שהוא כתב עד אז והכרתי והיו מלאות חמלה, כנות, אהבה וחרדה. ההפקה המוזיקלית של האלבום הביאה את הקול שלו הכי קרוב אליי, כאילו שנינו נמצאים יחד באותו החדר והוא מספר לי על השנים הקשות שעברו עליי".

נעם רותם (צילום: אופיר אייב ,  יח"צ)
נעם רותם | צילום: אופיר אייב , יח"צ

רוקפור: "עוד מאמצע שנות ה-90, כשהכרנו אותו כפנים של להקת קרח 9, נעם רותם התבלט ומשך את תשומת ליבנו. שירי הלהקה הפופיים, שהושמעו המון ברדיו, היו למעשה מתוחכמים ונועזים. דבר דומה קורה באלבומי הסולו שלו. נעם מצליח לעבור משוכה טריקית, שרבים נופלים בה, וזה מינון נכון של שורות בגובה העיניים, מבלי לוותר על עומק ועל אמירה נוקבת. כששמענו שיצא האלבום, הצירוף 'עזרה בדרך' יצר אצלנו עניין. האם מדובר בציניות? וכשמקשיבים לשירי האלבום, יש גם בלחנים וגם בטקסטים רצף נכון, שנבנה באופן הגיוני. הקונספט (העיסוק במוות ובסוף) מצליח לחדור, מבלי להפיל אותך למצולות הדיכאון, מבלי לגרום לך לבכות ומבלי להרטיט את מיתרי הדרמה. בכך טמון ייחודו ויופיו של האלבום: הכאב והזעקה נשמעים בקול ברור, אבל פוגעים מבלי להכאיב".

יהודה עדר: "כשהוצאתי את אלבום הבכורה שלי, שחרר נעם את 'עזרה בדרך'.נלחמנו זה לצד זה להכרה. נעם ניצח ברדיו והשיר שלו 'עולה ויורד' הפך להיות אחד המושמעים באותה התקופה. נדמה לי שכל מי ששמע אותו שאל את עצמו 'מה יש לו לאבד?'. נעשינו חברים, למרות פער הגילים. לבד או עם הנגנים, הוא לקח את השירים לכל מקום שרצו להאזין להם ברחבי הארץ וחיבר אותם לעצמו ולקהל כל פעם מחדש. 'עזרה בדרך' מוכיח שוב לצערי שממשברים תמיד יוצאים השירים הכי טובים והדיסוננס הזה מלווה אותי אישית כל החיים".