אין תמונה
חוגגים לו. בוב מארלי

פסטיבל חגיגות יום הולדתו ה-69 של האגדי בוב מארלי, אייקון הרגאיי הגדול בעולם, יתקיים ב-13 וב-14 בפברואר 2014 במועדון בארבי בתל אביב.

במהלך שני ערבים של הופעות יעלו על הבמה נציגים בכירים של עולמות הגרוב, ההיפ הופ והרוק המקומי, ויבצעו משיריו הקלאסיים של מארלי.

רשימת המשתתפים כוללת את שאנן סטריט (הדג נחש), תומר יוסף (בלקן ביט בוקס), גל תורן (מרסדס בנד), אמיר דדון, ירמי קפלן, אפרים שמיר (כוורת), גורי אלפי, קובי פרחי (אורפנד לנד), אלרן דקל (פאנקנשטיין), עומרי גליקמן (התקווה 6), אקסום, גיל יאלו (זבולון דאב סיסטם), פלד, נצ'ינצ', אליעד נחום, רונאלד רגאיי, איקי לוי, גוגה (לוס כפרוס), מלכה באיה, ניר גבר, אודליה ותירסקסואל.

חג בינלאומי

יום הולדתו של בוב מארלי (שחל ב-6 בפברואר) הוא חג לאומי של ממש בג'מייקה וממנה התפשט בעולם, שמציין את הולדת אחד המוזיקאים הגדולים שידעה ההיסטוריה. קהילת המוזיקה הישראלית מצטרפת גם היא לחגיגות, זו השנה התשיעית ברציפות. שני ערבי המחווה המתוכננים, ימשיכו את המסורת המקומית, ויציגו את מורשתו המוזיקלית והרעיונית של בוב מארלי, שנחשב למורד נצחי, מוזיקאי מתריסס, שקרא להמונים להתעורר מול השליטים.

את המופע מפיקים שמוליק בר-דן ואפיקומן בשיתוף House Of Marley". רכישת כרטיסים באתר הבארבי, באתר מיסטר טיקט, או במספר: 035107070. מחירים: 99-149 ₪.

המותג המשפחתי

חגיגות יום ההולדת לבוב מארלי יהיו השנה בשותפות עם מותג "House Of Marley", שנמצא בבעלות משפחת מארלי ומשווק אוזניות ורמקולים. הבן, רוהאן מארלי, אומר: "אנו ממשיכים לקיים את ההבטחה שנתנו לעולם ולמעריצי מארלי, ביצירת מוצרים המשקפים את מחויבותנו לתנועה לשמירת כדור הארץ, ומבטאים את אהבתנו למוזיקה, לאמנות, לסביבה ולאנשים". חלק מרווחי המותג נתרמים למטרות ברחבי העולם באמצעות ארגון "1LOVE", שהקימה משפחת מארלי לשימור מורשתו.

הדג נחש מופע השקה באמפי שוני, שאנן סטריט (צילום: ענבל צח)
שאנן סטריט | צילום: ענבל צח

גל תורן, מרסדס בנד, הופעה (צילום: יובל אראל,  יחסי ציבור )
גל תורן | צילום: יובל אראל, יחסי ציבור
בלקן ביט בוקס הופעה תומר יוסף 1 (צילום: עודד קרני)
תומר יוסף | צילום: עודד קרני
סופר גרוב (צילום: ענבל צח)
עמרי גליקמן | צילום: ענבל צח
כוורת בפארק, אפרים שמיר (צילום: רועי ברקוביץ')
אפרים שמיר | צילום: רועי ברקוביץ'
אורפנד לנד השקה (צילום: גיא פריבס)
קובי פרחי | צילום: גיא פריבס