הרולינג סטונז בלונדון (צילום: Ian Gavan, GettyImages IL)
יעלו ב 20:30? הרולינג סטונס | צילום: Ian Gavan, GettyImages IL

מפיק המופע של "הרולינג סטונס" בישראל, שוקי וייס, הודיע שהוא בודק את האפשרות לאחר את שעת המופע ב-4 ביוני מ-20:30 לשעה מאוחרת יותר, על מנת להתחשב בקהל הדתי, שלא יספיק להגיע לפארק בשל חג השבועות, שיוצא בשעה 20:26.

הודעה זאת מגיעה בעקבות הלחצים שמופעלים על הפקת המופע מצד גורמים פוליטיים, בראשות חבר הכנסת מ"הבית היהודי" ניסן סלומיאנסקי, שביקש את דחיית המופע. סלומיאנסקי שלח מכתב לוייס, שאלה עיקריו: "אני פונה אליך בשל שומרי מסורת רבים שהתענינו בקניית כרטיסים להופעה אך התאכזבו לגלות כי ההופעה עצמה מתחילה בחג השבועות... קיום ההופעה ביום זה גורמת למשטרת ישראל ולעובדי עיריית תל אביב לחלל את קדושת החג... אני סבור כי ניתן לקיים הופעות אלו עם רגישות והתחשבות בקודשי ישראל ובציבור שומר המסורת... אני מבקש לדחות או להקדים את תאריך ההופעה כך שקדושת החג לא תפגע וכל מי שרוצה יוכל ליטול חלק בהופעה".

שוקי וייס: "תאריך המופע לא יזוז, בודקים לגבי השעה"

שוקי וייס השיב: "תאריך המופע נקבע על ידי הלהקה ולכן לא ניתן לשינוי... הפקת המופע נערכה להתחיל המופע בצאת החג, ודאגה להסדרים של הנחות במספר בתי מלון בקרבת הפארק במיוחד עבור שומרי החג... אנו בודקים אפשרות להתחיל המופע בשעה מאוחרת יותר על מנת לאפשר הגעה נוחה לציבור הדתי שהינם מעריצי הלהקה".

שוקי וייס (צילום: ענבל צח)
מופעלים עליו לחצים. שוקי וייס | צילום: ענבל צח

הבעיה של שוקי וייס עם איחור המופע הוא שההופעות בפארק הירקון אמורות להסתיים עד השעה 23:00 וכל חריגה עולה בקנס כספי. ה"רולינג סטונס" נוהגים לתת הופעות שאורכן שעתיים לפחות, לעיתים אף שעתיים ורבע או שעתיים וחצי. דחיית המופע לכיוון השעה 21:00 או 21:30 עלולה להביא לקיצורו - מה שממש לא יהיה הוגן עבור כלל רוכשי הכרטיסים למופע שמשלמים 600-700 ש"ח ומעלה, ומצפים לקבל את המופע הטוב ביותר שה"רולינג סטונס" ווייס יכולים לספק להם.

הסכנה: חזרה על מקרה ריהאנה

האם ניתן לחרוג מהשעה 23:00 שקבועה בתקנות העירוניות? צריך לזכור ששוקי וייס נאלץ להפעיל את ראשי הערים והמנכ"לים של עיריות תל אביב ורמת גן כדי שיאשרו שימוש חריג בפארק הירקון בתאריך ה-4 ביוני, שבוע בלבד אחרי המופע של ג'סטין טימברלייק, וזאת באופן חריג מההסכם המשפטי שקיים עם תושבי הסביבה ומדבר על הפרש של 17 יום לפחות בין הופעות במקום. אז שוקי וייס גם קיבל את הפארק באופן חריג וגם יסיים את המופע אחרי השעה 23:00, כפי שקובע חוק העזר העירוני? לא נשמע הגיוני שהוא יעשה זאת, בטח שלא באופן מכוון.

בהקשר של שעות תחילה וסיום ההופעה בפארק הירקון, יש לזכור את מה שקרה בהופעה של ריהאנה, שהחלה בשעה המאוחרת 22:00 וסיימה אותו בשעה 23:25, מה שעלה בקנס וגרם למרמור עצום בקרב הקהל. ההפקה תצטרך למצוא אפוא את עמק השווה בין התחשבות בקהל שומר המסורת לבין שיקולים הנובעים מלוח הזמנים הלחוץ של אותו ערב היסטורי, ה-4 ביוני 2014.
.