אין תמונה
"נבטל רק אם ישראל תתקוף באיראן והמצב הבטחוני יורע". איזבו

יש כאלה שעדיין לא התרגלו לרעיון, אז שווה לומר את זה שוב כדי להפנים - להקת "איזבו" תייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון, שתתקיים החל מה-22 במאי בבאקו, בירת אזרבייג'ן עם השיר "Time", שייחשף לקהל בתחילת החודש הבא.

ביומיים שעברו מאז שנבחרה "איזבו" וקיבלה מרשות השידור את הזכות לייצג את ישראל נפוצו שמועות שהלהקה מתכוונת לבטל את השתתפותה כיוון שאין לה מקורות מימון לצורך הנסיעה לאירוויזיון. על פי תקנון רשות השידור עליו חתמו חברי הלהקה הרשות מספקת להם טיסות לאזרבייג'ן וחדרי מלון בבאקו, לשישה אנשים. את כל השאר הם ייאלצו לממן בעצמם. מן הסתם נסיעה שכזו כרוכה בהוצאות נוספות, כמו צילום וידיאו-קליפ לשיר על חשבון הלהקה, שכירת איש יחסי ציבור, הבאת במאי מצלמות ל-35 המצלמות שיצלמו אותם באולם ההופעות הענק, ואולי גם מלווים נוספים.

"מי שמבקר את הבחירה שלנו אולי ידבר אחרת אחרי שישמע את השיר"

את השמועות האלה מפריך הבוקר סולן "איזבו" רן שם טוב בשיחה עם mako: "השמועות שאנחנו מוותרים על האירוויזיון כי אין לנו כסף לממן את הכל הן בולשיט בפיתה. זו התגובה שלי. כבר עשינו פרויקטים גדולים, כבר יצאנו לטורים בחו"ל, הופענו בצרפת ובאנגליה, ואנחנו יודעים איך להתארגן. מבחינתנו הנסיעה לאירוויזיון היא כמו יציאה להופעה גדולה בחו"ל, ותאמין לי שאנחנו יודעים מה לעשות. אנחנו נבטל רק אם תתעורר לפתע בעיה בטחונית".

-מה הכוונה?
"אם למשל ישראל תתקוף באיראן והמצב הביטחוני באזרבייג'ן יהיה בעייתי".

-מה יש לך לומר לכל המגיבים והמבקרים שטוענים שאתם לא מתאימים לאירוויזיון?
"יכול להיות שהייתי אומר את אותו דבר אם הייתי במקומם. הם חושבים מי זו להקת האינדי-רוק הזו שבאה פתאום, ואנחנו צריכים להוכיח להם אחרת. הם לא מכירים את איזבו. השיר 'הוא' עם שוטי הנבואה גרם לחלק מהאוכלוסיה להכיר אותנו, אבל רק לחלק, אז הם לא מכירים וזה בסדר. אני יכול להגיד שעוד שלושה שבועות ייצא הסינגל ויכול להיות שאז הם ידברו אחרת".

>> כך גברו "איזבו" על מאיה בוסקילה בדרך לאירוויזיון