בין עשרות המטיילים שנחתו הבוקר בנמל התעופה בן גוריון בטיסת הלילה מתאילנד והוכנסו לבידוד בהוראת משרד הבריאות, היה גם הזמר סגיב כהן, שחזר לארץ אחרי טיול עם חברים במדינה האסייתית.

רעייתו של כהן, שרון, קיבלה במהלך הלילה את ההוראה כי בן זוגה אמור לשהות בבידוד עם נחיתתו, והתבקשה להכין  לו מבעוד מועד חדר מבודד לשבועיים הבאים: "יש לסגיב יחידת דיור בכפר הים, כך שסידרתי והכנתי לו אותה כדי שיוכל לשהות בה", מספרת הבוקר שרון בשיחה עם mako.

"יש לו שם הכל, אוכל ושתייה, ואמא שלו גם שלחה לו מרק תימני. הוא נסע לשם ישירות משדה התעופה, עשינו שיחת וידאו והכל בסדר", מספרת שרון ותוקפת את משרד הבריאות: "כשסגיב היה בשדה התעופה בתאילנד בדקו לו חום והעלו אותו עם מסכה למטוס, אני הגדלתי ראש והתקשרתי לשדה התעופה, ומשם הפנו אותי למשרד הבריאות שאמרו שייתנו הנחיות מסודרות לכל הבאים מתאילנד. בסופו של דבר סגיב והאנשים נחתו בארץ ולא היה שם כלום. אנשים פשוט עלו לרכבת ויכול להיות שהם נשאים, אז אני לא מבינה פה משהו - או שהתקשורת מחרטטת ומכניסה לבהלה, או שמשרד הבריאות לא מאורגן ולא טיפל בנוסעים שנחתו".

סגיב כהן תאילנד 2020
המודעה על הופעותו של כהן בתאילנד לפני יומיים | צילום: צילום פרטי

בשיחה עם סגיב הבוקר מהבית המבודד בו הוא שוהה בכפר הים שבגבעת אולגה, כהן נשמע די אדיש למצב: "דברים שרואים מכאן לא רואים משם", אומר כהן בשיחה עם mako. "אבל אני יכול להבין את הלחץ כי התקשורת מתעסקת בזה כל היום".

בנוסף, לטענתו של כהן, ישנו פער גדול בין ההנחיות שמתפרסמות בחדשות לבין ההנחיות שנשלחו לו ולשאר האנשים על הטיסה על ידי משרד הבריאות: "הייתי עם חברים שלי במונית בדרך לשדה התעופה בתאילנד ושמענו בחדשות הנחיות מוגזמות. עכשיו אנחנו ישר מבינים לאן אנחנו הולכים, והקטע שההנחיות שקיבלנו בהודעת טקסט היו אחרות לגמרי", אומר כהן.

"הם ממש יצרו בהלה בתקשורת לכל הבאים מתאילנד ושלחו לנו הודעה שונה לחלוטין ממה שנאמר בחדשות", הוא מוסיף. "מה שמוזר הוא שאם הייתי מגיע לפני יומיים, אז לא הייתה שום הנחיה, הייתי מחבק את הילדים שלי וחוזר למציאות בצורה רגילה, אבל שוב, חשוב לי לציין שאני מכבד את החלטת משרד הבריאות ונשמע לכל ההנחיות"

סגיב כהן תאילנד 2020
כהן וחבריו בדרך ארצה | צילום: צילום פרטי

אז מה קורה איתך בשעות אלו?
"אני נמצא בבידוד בבית בכפר הים ויש לי הרבה מה לעשות. הרב זמיר כהן היה איתי בטיסה והביא לי מלא ספרים לקרוא ואני אתעסק גם במוזיקה. בקיצור, לא משעמם לי פה"

וכך, למרות שהוא מקפיד לשדר עסקים כרגיל, כשמדובר בילדיו של כהן, הוא כבר לא נשמע אדיש: "הילדה שלי שוחחה איתי ובכתה. היא דאגה לי עוד לפני שטסתי ואמרה לי שתאילנד קרובה לסין, ביקשה שלא אסע ובכתה. חיבקתי אותה והרגעתי אותה, והאמת היא שאני ממש לא מודאג. תודה לאל אני מרגיש טוב, ובינינו הרבה יותר מסוכן לנהוג בכבישי בישראל מאשר לטוס לתאילנד".

סגיב כהן תאילנד 2020
כהן והרב זמיר כהן | צילום: צילום פרטי

שרון, שמשמשת גם כמנהלת האישית של סגיב, מספרת על הבהלה אצל כל מי שהזמין את כהן להופעות בחודש הקרוב: "הביטול הראשון התחיל עם המופע שלו בפרדס חנה יחד עם ציון גולן שכבר היה סולד אאוט. המארגנים התקשרו אלי בבהלה וביקשו לדחות את המופע מהחשש שסגיב נושא את הנגיף. באותו רגע החלטתי לעשות צעד ולבטל את שאר המופעים שצפויים לו, כדי שחס ושלום, במידה והוא נשא של הנגיף, אף אחד לא ייפגע".

כמה הופעות בוטלו עד כה?
"חמש הופעות. היום סגיב היה אמור להתארח במופע של גלי עטרי בים המלח וביטלתי. גם מחר הוא היה אמור להופיע בבר מצווה וביטלתי את ההופעה, כמו גם עוד מספר אירועים פרטיים. אבל האמת היא שזה פחות מפריע לי, הייתי בדיוק בהכנה של ההזמנות ליום ההולדת ה-44 של סגיב וביטלתי הכל. יותר קשה לי שאת יום ההולדת שלו הוא יחגוג בבידוד".