חברת הכנסת יפעת שאשא-ביטון (47), עלתה לכותרות בימים האחרונים בזכות פעילותה כראש הוועדה להתמודדות עם משבר הקורונה, בעיקר על רקע מרדנותה בהנחיות הממשלה וכוונתה לבטלן בכנסת - מהלך שהוביל לאיומים בהדחה מצד הוועדה מטעם הליכוד.

מה שרבים לא יודעים זה שבתחילת שנות ה-2000, יו"ר ועדת הקורונה ניסתה לטפח גם קריירת שירה ושחררה לתחנות הרדיו שלושה סינגלים רשמיים ("להציל אותך", "מילה אחת קטנה" ו"יותר מאלף"), שאליהם התלוו הופעות במועדונים ואולמות קטנים בצפון הארץ. הסינגלים, שהגיעו לידי mako, לא זכו להצלחה ונוגנו רק בכמה תחנות אזוריות בצפון.

מי שהיה אמון על ההפקה ועל הכתיבה ביחד עם חברת הכנסת, הוא אסי אשד, מפיק ומוזיקאי ישראלי שכיום מתגורר בפינלנד. "הכרנו כשהייתה המורה שלי לספרות בכיתות ז'-ט' בקיבוץ עמיר. היא סיפרה לנו שהיא הייתה זמרת כשהייתה ילדה ואחרי שסיימתי את הלימודים באתי עם רעיון לשיר", מספר אשד ל-mako. "היא הייתה כבר ד"ר באותה התקופה אבל השמעתי לה משהו שהלחנתי וכתבתי, והצעתי לה לשיר את זה".
 
הוצאתם את שלושת השירים כסינגלים?
"כן. לא היו חברות ההפצה אז היה קצת יותר קשה, אבל השמיעו את זה ברדיו קול הגליל העליון. אם תחפשו את זה טוב תמצאו את זה שם, גם ברדיו צפון לדעתי".

אשד מספר כי חברת הכנסת, ויו"ר הוועדה החשובה ביותר בישראל היום, זנחה את קריירת השירה לטובת הקריירה האקדמאית. "היו לה עוד מיליון ואחת דברים לעשות. היא כבר הייתה דוקטור ומרצה במכללת תל חי. היא עשתה המון דברים ביחד ולא היה לה זמן לזה לצערי, אז זה פסק".

אשד מתגורר כיום בפינלנד ועדיין מתפרנס ממוזיקה. בעבר התפרנס מנגינה בפסנתר בבר מקומי, הוציא אלבום בינואר האחרון ומתעסק בנוסף ביח"צ גלובלי לאמנים. 

את דרכה הפוליטית שאשא-ביטון, ד"ר לחינוך, החלה באופן רשמי בשנת 2008, אז היא התמודדה לראשות העיר קריית שמונה, שם נולדה וגדלה. במשך שנתיים היא שימשה כסגנית ראש העיר. מלבד ניהול ועדת הקורונה, חברת הכנסת שבעבר הייתה מטעם כולנו וכיום מהליכוד, כיהנה בעבר כשרת הבינוי והשיכון, תיפקדה כיו"ר הוועדה לזכויות הילד, ובנוסף יזמה חוקים לפיקוח על מעונות יום ופעוטונים. כיום שאשא ביטון מתגוררת עם בעלה ושלושת ילדיה בזכרון יעקב.

קרדיטים "יותר מאלף":
מילים: אלון גולדשטיין
לחן: אסי אשד
הפקה מוזיקלית: יוגב סמינה