אין תמונה
לא מגיע. גיל סקוט הרון

אמן הספוקן-וורד פורץ הדרך בעל השם העולמי גיל סקוט-הרון, שהיה אמור להופיע במועדון הבארבי ב-25 במאי, החליט שלא לקיים את המופע.

מהפקת המופע בארץ נמסר בתגוסה הרשמית כי הרון: "דוחה הופעתו למועד עתידי שיקבע בהמשך. לצערנו, האמן ומנהליו החליטו לא לקיים את ההופעה במועד שנקבע לה ולהורידה מלוח ההופעות המתוכננות, ובכך בחרו לאכזב את מאות רוכשי הכרטיסים. כל נסיונותינו לקבל הצהרה רשמית מהאמן ומנהליו לגבי סיבת הדחיה נכשלו. כל רוכשי הכרטיסים יקבלו את כספם בחזרה".

ככל הנראה נכנע הרון למסכת לחצים שהופעלה עליו לפני כשבוע על ידי ארגונים פרו-פלסטיניים, שהפגינו באחת מהופעותיו בלונדון, העלו תגובות נזעמות לאתר שלו ודרשו ממנו לבטל את הגעתו לישראל, כשם שביטל בעבר הופעות בדרום-אפריקה בתקופת שלטון האפרטהייד.

מזכיר את הביטול של קרלוס סנטנה

כזכור, הוקם עמוד מיוחד בפייסבוק שכל מטרתו לשכנע את סקוט-הרון שלא להופיע בתל אביב. גם אתרי אינטרנט של השמאל האקטיביסטי הצטרפו לקריאת המחאה.

לעומת כישלונות במניעת הגעתם של אמנים גדולים כמו לאונרד כהן ופול מקרטני, זכו הארגונים האנטי-ישראלים בניצחון במקרה זה, ששמזכיר את ביטל המופע של קרלוס סנטנה רק לפני חודשים ספורים.