מיי פיינגולד בקליפ Same Heart (צילום: דיוויד סוויני)
דורשים לפסול מיידית את השיר שהיא ככל הנראה מעדיפה. מיי פיינגולד בקליפ Same Heart | צילום: דיוויד סוויני

סאגת בחירת השיר הישראלי שתבצע מיי פיינגולד באירוויזיון 2014 רחוקה מסיום. בעוד ההצבעה לשלושת השירים המועמדים לאירוויזיון ממשיכה כאילו לא קרה דבר, פנו היום חן מצגר-אדר ולורן דה-פז, יוצרי השיר "נשארת איתי" לרשות השידור, בדרישה לפסול מיידית את השיר "Same Heart", שמתחרה בשיר שלהם ונמצא כחורג מהתקנון, זאת במקביל לדיונים שכבר מתקיימים ברשות השידור לגבי השיר החורג.

עורך הדין אלעד רט, המייצג את מצגר-אדר ודה-פז, שיגר היום מכתב לרשות השידור, בו הוא דורש: "הנכם מתבקשים להודיע באופן מיידי על פסילת השיר 'Same Heart' מהשתתפות בתחרות, על כל המשתמע מכך... בהתחשב בסד הזמנים הדוחק ובעובדה שההצבעה לבחירת השיר מצויה בעיצומה, נודה לקבלת התייחסותכם במהירות האפשרית ובדחיפות המתבקשת".

 עוד בנושא ב-mako:
>> הרשות דנה בפסילת השיר החורג; מסתמן: פיינגולד מעדיפה דווקא אותו
>> השיר "Same Heart" שמועמד לאירוויזיון חורג מתקנון רשות השידור
>> מקורבי מיי פיינגולד נגד יוצרי השירים האחרים: "קריירה על חשבונה"
>> קטלין רייטר כבר הקליטה את השיר "נשארת איתי" שמועמד לאירוויזיון
>> "מיי פיינגולד עלולה לנסוע עם שיר שהיא לא אוהבת"
>> "מיי פיינגולד בלחץ זמנים בגלל רשות השידור"
>> חשש: הבחירה בפיינגולד נעשתה בהליך לא תקין

"הופתענו לגלות", כותב עורך הדין רט, בשם יוצרי השיר "נשארת איתי", "כי השיר 'Same Heart', בעיבוד שהוצג לבחירת הקהל, מכיל כשמונים אחוזים של טקסט בשפה האנגלית, כשלושים אחוזים (!) יותר מהמותר לפי התקנון. מדובר, לכאורה, באי עמידה בוטה בתנאי הסף של התחרות, שיש בה בכדי להביא לפסילתו המיידית של השיר מהשתתפות בתחרות".

חן מצגר (צילום: רפי דלויה)
לא יהססו לפנות לערכאות משפטיות. המוזיקאי חן מצגר-אדר, מיוצרי השיר "נשארת איתי" | צילום: רפי דלויה

"זאת ועוד: ממידע המצוי בידינו עולה, כי ככל הנראה נוסח השיר שהוגש מלכתחילה לוועדה הבוחרת דווקא עמד בדרישות התקנון מבחינת הדרישה שמחצית המילים תהיינה בשפה העברית. אם כך הם אכן פני הדברים, הרי שיש בכך משום הפרה נוספת של התקנון, הקובע במפורש בסעיף 33(ז) כי 'על האמן המייצג אשר נבחר להשתתף בתחרות, להימנע מעשיית כל שינוי במילות השיר, בלחנו, ובעיבוד המוזיקלי שלו, כפי שהוגשו לוועדה".

"מרשיי לא יהססו לפנות לערכאות משפטיות"

במכתב מדגיש עורך הדין רט, המייצג את מצגר-אדר ודה-פז, שאם רשות השידור לא תפסול את השיר החורג, הם עשויים לפנות לערכאות משפטיות: "למותר לציין כי במידת הצורך מרשיי לא יהססו לנקוט בכל דרך חוקית העומדת בפניהם, לרבות פנייה לערכאות משפטיות. אני משוכנע שרשות השידור, כגוף ציבורי המקפיד על כללי מינהל תקין, תפעל לקיום הוראות התקנון כלשונן וכרוחן".

למכתב היו ממוענים: המחלקת המשפטית של רשות השידור, מנהל התוכניות בערוץ 1 יואב גינאי, מנהל מחלקת הבידור בערוץ 1 דרור קבלרו, ויו"ר המשלחת לאירוויזיון הבמאית והמפיקה רינה חכמון.

ברשות השידור מגיבים לנושא המכתב, באותה התגובה שלא השתנתה מאז יום שישי: "נושא השיר נמצא בבדיקה עם הועדה והיוצרים".