ילדים תמיד גונבים את ההצגה ולאורך השנים ראינו באירוויזיון מתמודדים ילדים כמו סנדרה קים שהעניקה לבלגיה את הניצחון היחיד שלה בשנת 1986 עם הלהיט הנצחי "J'aime la Vie" כשהיא בת 13 בלבד. שנת 1989 היוותה נקודת מפנה לאחר שילד הפלא הישראלי גילי נתנאל לא הצליח לעמוד בלחץ השידור החי באירוויזיון שהתקיים באותה שנה בשווייץ. בעקבות זאת נכנס סעיף חדש לתקנון התחרות האומר שזמר המתמודד באירוויזיון חייב להיות בן 16 ומעלה ביום התחרות.

איגוד השידור האירופי החליט בשנת 2003 לקיים תחרות אירוויזיון נוספת של ילדים ובשנת 2012 ישראל שלחה לראשונה לתחרות שהתקיימה אז באמסטרדם את להקת הילדים kids.il שהגיעו למקום השישי. לאחר חיזורים מצד מארגני התחרות רשות השידור החליטה השנה להשתתף בפעם השניה בתחרות שתתקיים ב-20 בנובמבר בואלטה, מלטה.

את ישראל ייצגו הצמד שירה פריימן מבית ספר למוסיקה וטימוטי סניקוב כוכב המחזמר בילי אליוט עם השיר "Follow my Heart" בעברית ובאנגלית שהלחין יוצא כוכב נולד דור דניאל וכתב נועם חורב שאחראי גם על השיר "מילים" שייצג את ישראל באירוויזיון 2010 עם הראל סקעת.

הצמד שלנו יתמודד מול 16 שירים נוספים מאוסטרליה, אוקראינה, איטליה, אירלנד, אלבניה, ארמניה, בוגריה, בלרוס, גיאורגיה, הולנד, מלטה, מקדוניה, סרביה, פולין, קפריסין ורוסיה ואנחנו כמובן מאחלים המון בהצלחה וחיבוק גדול.

אירוויזיון הילדים, יום ראשון 20 בנובמבר בשידור חי בערוץ הראשון.