הזמרת רונה קינן נאלצת לבטל את הופעתה הערב בחיפה, לדבריה בשל מסע הסתה מכוון, איומים נגדה והכפשת שמה, שמופצים כבר למעלה משבוע ברשתות החברתיות. לדברי קינן בימים האחרונים מתנהל נגדה מסע הסתה והשמצה בפייסבוק. מקורב לזמרת אומר שקיים חשש נקודתי לחייה.

עוד ב-mako מוזיקה:

"יש בימים אלה גל עכור ואלים של של מסעות הסתה והשמצה ברשתות החברתיות", אומרת קינן. "לצערי מצאתי את עצמי חשופה להתקפות מילוליות קשות ואיומים על חיי בעקבות פרסום שקרי משנת 2012 שפורסם שוב בימים אלה והוצג כאילו התרחש עכשיו, בזמן רגיש זה של מלחמה. הלוואי ויבואו כבר ימים שקטים יותר לכולנו".

"המציאו סיפור שהיא עמדה דקה דומייה לזכר שאהידים"

מקורב לרונה קינן מסביר: "הפרסום המדובר הוא תמונה, שצולמה כשרונה הופיעה בשנת 2012 בכנס שנערך ביום האישה וכותרתו היא 'בואו נדבר'. מטרת האירוע היתה ליצור דיאלוג בין נשים משני הצדדים, היהודי והערבי. היא הופיעה כשמאחוריה תלוי דגל פלסטין. התמונה שלה מההופעה ההיא פורסמה, כשאל הפרסום של התמונה נלווה סיפור מומצא, שרונה עמדה דקה דומיה לזכר קורבנות פלסטינים, שאהידים שהתאבדו כדי לרצוח יהודים. זה כמובן שקר גס. כעת, עם המלחמה בעזה, נשלפה אותה תמונה 'מפלילה' והסיפור המומצא, וזה רץ ברשתות החברתיות, נהיה מוקד לליבוי שנאה, שהופכת את חייה של רונה לגיהינום".

רונה קינן דגל פלסטין
התמונה מלפני שנתיים: רונה קינן מופיעה באירוע יום האישה כשמאחוריה דגל פלסטין | צילום: Photo by Flash90

מיחסי הציבור של הזמרת נמסר: "מישהו הבין שהכל תלוי בטיימינג והחליט להעלות פרסום שקרי משנת 2012, ולהציגו כאילו הוא מתרחש כרגע. מי שהעלה את הפרסום לא ציין את התאריך ולא טרח לפרסם גם את ההבהרה שניתנה בזמן אמת. מתוך חשש נקודתי לשלומה של רונה, בחר המשרד שקובע את הופעותיה לבטל את המופע הערב בשוק הטורקי בחיפה".

רונה קינן מצטרפת בזאת לשורה של אנשי תרבות ותקשורת, שזכו לקבל בשבועות האחרונים איומים על חייהם והתקיים נגדם מסע הסתה והכפשה הכולל קללות, גידופים ודברי נאצה ושטנה, כמו השחקניות אורנה בנאי וגילה אלמגור, והעיתונאים גדעון לוי ואמנון אברמוביץ'. קינן היא לא הזמרת היחידה בישראל שמזוהה עם הצד השמאלי של המפה הפוליטית ונאלצה לספוג איומים על חייה ומסע השמצה בשל דעותיה הפוליטיות. קדמו לה אחינועם ניני, ויפה ירקוני, שבזמן מבצע "חומת מגן" בשנת 2002 השוותה את חיילי צה"ל לנאצים.

ראש עיריית חיפה: "קינן נכנעת לשוליים הקיצוניים והסהרוריים"

ראש עיריית חיפה יונה יהב מסר בתגובה: ״ההסתה הפרועה של קיצונים משני הצדדים גבתה הערב מחיר כבד מהדמוקרטיה הישראלית. אמנים מהימין ומהשמאל לא צריכים למצמץ מול שוליים סהרוריים. זו כניעה שאסור להסכים לה, לאיש ועל אחת כמה וכמה לאמן, אסור להיכנע לטוקבקים אלימים בדפי הפייסבוק שמסכנים את הדמוקרטיה בישראל.

"אנחנו תומכים בצה"ל ובחיילינו היקרים המחרפים נפשם בחזית ומאפשרים לנו, עיר השפיות והדו קיום, לקיים חיי שגרה לתושבינו, ובועת מקלט תרבותי, לכל הרוצה להתרענן מחלקים שונים מהארץ בעת הזו. ביטולה של קינן, שאת הכחשתה המוחלט לאירוע המדובר הבאנו לידיעת הציבור, בעצם מהווה כניעה לשוליים קיצוניים שעסוקים בלקלל במקום לשרת במילואים. ההסתה הזו לא מקובלת עליי. חיפה תמשיך להיות הקול השפוי של המדינה ולא תאפשר לקיצוניים לנהל אותה".