אין תמונה
איך המוזיקה עוזרת לכם עם בחורות? גלילה: "זו אכן תקופה יפה"

יקיר בן-טוב ויונתן גלילה הם שני הסולנים של "הקרטל". אחרי "רציתי לשים לך דיסק" שהצליח לא רע הם מוציאים סינגל שני, "אם הייתי יודע", שלדבריהם מדבר על מערכת יחסים רקובה לחלוטין. בשונה מהשיר הראשון, בו אפשר היה לשמוע בבירור את ההפרדה ביניהם בשירה, הפעם הקולות שלהם נשמעים מחוברים, כאילו היו זמר אחד.

בן-טוב: "זה הקול של שנינו ויחד נוצרה עיסה יפה".
גלילה: "זה טוב. נוצרה ישות אחת, שאתה חושב שאתה שומע קול אחד ובעצם זה מורכב משני קולות. המטרה היא לזעזע את המאזין ולתעתע בו".

-מטרה מצוינת. חלק מהקטע של להיות מגניב זה שיבינו אותך פחות?
בן-טוב:
"אין מטרה להיות מגניב. אם זה יוצא על הדרך אז על הכיפאק. זה שיר על מערכת יחסים רקובה מהיסוד ונראה לי שכל אחד עבר את זה באיזושהי תקופה".

-מי הביא את הביטוי "היד היוזמת"?
בן-טוב:
"אנחנו כותבים יחד. זה הגיע מאיפה שהוא. במהלך העבודה התערבננו אני ויונתן. שני מוחות של שני אנשים שבתהליך עבודה נוצר בן אדם אחד. גם אם ננסה לחזור אחורה לא נזכור מי הביא את הביטוי".
גלילה: "יצרנו גרוב מגניסב כשחיפשנו מה ה feel, מה הוא משדר. עברנו שנינו מערכות יחסים טובות שהיו בעצם רקובות, מצאנו את זה כמכנה משותף והתחלנו לשפוך פנימה את ווייב שלנו מהמערכות האלה. הכתיבה שלנו יוצאת דופן, שני אנשים שמתיישבים יחד לכתוב שיר".

-כמו ביוויס ובאטהד.
בן-טוב:
"ממש ככה, או קריוס ובקטוס".
גלילה: "או יוסי ושפרה".

-האמת, זה מזכיר לי את יובל בנאי ושלומי ברכה, שאמרו בזמנו 'אנחנו מגניבים, אנחנו עושים מה שבא לנו, אם תתחברו אז תתחברו, ובסוף אנחנו ננצח".
בן-טוב:
"אין לך מה להתקשר אלינו יותר, אה כבר יודע הכל לבד".
גלילה: "אתה כאילו מדבר את מה שאנחנו חושבים".

-תדמית של סטלנים תפריע לכם?
בן-טוב:
"ממילא אתה לא יכול לשלוט על התדמית שלך. דברים מסוימים לוקחים אותך למקום מסוים, ויש לזה לפעמים פחות משקל ולפעמים יותר משקל. אנחנו מרחפים מדי פעם, אני יכול להתנתק ברחפנות טבעית".
גלילה: גם אם לא תתייחס לזה אז עם הפסיכדליה והאלקטרו ישר זה קופץ לראש, אבל אתה עושה מה שטוב לך, מה שנראה לך מגניב".

-זה הזמן לחשוף את ההשפעות.
גלילה:
"אנחנו מנסים להימנע מזה כי יש המון ולהצביע על משהו אחד אנחנו לא יודעים עד כמה זה רלוונטי. רוצים להאמין שהצלחנו להגיע למשהו ייחודי. יש למשל "גורילאז"' "אאוט-קאסט", "ארקטיק מאנקיז".
בן-טוב: "יש בזה, אבל קשה להצביע כהשפעה מסוימת. אתה לוקח תבלון מכל אחד".

-עד כמה המוזיקה עוזרת לכם עם בחורות?
גלילה:
"זו תקופה אכן יפה".
בן-טוב: "ברוך השם".
גלילה: "ישתבח שמו".
בן-טוב: "שנהיה בריאים".

"הקרטל" יופיעו ב- 16/1 בתמונע בתל-אביב.