אין תמונה
אינדיה ארי ועידן רייכל

עידן רייכל והזמרת האמריקנית אינדיה ארי כבר הופיעו יחד בטקס הענקת פרס נובל לשלום, וכעת לוקחים את שיתוף הפעולה שלהם צעד אחד נוסף קדימה. השניים יופיעו יחד בבית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב ביום שישי ה-24 ביוני 2011, במסגרת סדרת "מוזיקת עולם" ויציגו בבכורה עולמית את שירי אלבומם המשותף "Open Door". המופע יחתום את העונה הראשונה של סדרת "מוזיקת עולם" באופרה הישראלית, שהתקיימה השנה בייעוצו המוזיקלי של רייכל.

הפרויקט של רייכל ושל אינדיה ארי זוכת ה"גראמי" מוגדר על ידם כ"חוצה ז'אנרים ובעל רלוונטיות כלל עולמית". במופע יגישו השניים טקסטים משותפים חדשים בעיבודים של עידן רייכל עם זמרות ליווי אמריקאיות ובהפקה אקוסטית. האלבום המשותף עתיד לצאת ביוני 2011, והמופע בבית האופרה הוא בכורה עולמית לפרויקט בהרכבו המלא לפני צאתם לסיור הופעות ברחבי העולם.

עידן רייכל: "פעם ראשונה שאני עולה לבמה רק עם שירים חדשים"

אין תמונה
"להלחין לאנגלית היה אתגר חדש בשבילי". עידן רייכל

אינדיה ארי פגשה את עידן רייכל לראשונה ב-2008 בביקורה בישראל, אז נוצר חיבור בין השניים אשר הוביל לפרויקט המוזיקלי במסגרתו חיברו יותר מ-14 שירים שונים ואף הופיעו יחדיו בטקס הענקת פרסי נובל לשלום באוסלו, בוושינגטון בפני הנשיא ברק אובמה, בלוס אנג'לס וניו יורק.

על הפרויקט המשותף אומרת ארי: "זה הביטוי המוזיקלי הכי אותנטי בחיי עד כה". רייכל מוסיף: "בשנה האחרונה הייתה לי הזכות הגדולה ללוות את זוכת הגראמי אינדיה ארי בהופעות שלה ותוך כדי גם הלחנתי את כל שיריה החדשים וכל החומרים באנגלית, שזה אתגר חדש לי מאוד. אינדיה תשיר בהופעה הזו בפעם הראשונה את כל שיריה החדשים מהאלבום שכתבנו. ולי זו הפעם הראשונה שאני עולה לבמה עם שירים חדשים בלבד ובלי הביטחון שיש לי בלהקה של הפרויקט וזאת התרגשות גדולה מאוד".

אינדירה ארי: מועמדות ל"גראמי" באלבום הראשון, "גראמי" בשני

אינדיה ארי נולדה בדנוור, קולורדו. היא למדה נגינה במגוון כלים, אך לדבריה לא לקחה את המוזיקה ברצינות, מפני שרק ניגנה ולא כתבה שירים. היא החלה ללמוד תכשיטנות במכללה לאומנות ועיצוב, ושם לקחה גם שיעורי גיטרה, שגרמו לה לפריצת דרך אישית בכתיבת שירים והופעות מול קהל.

בשנת 1999, ציידת כישרונות של "מוטאון" פנתה אל ארי ושנתיים לאחר מכן במרץ 2001 יצא אלבומה הראשון Acoustic Soul, והציג שילוב של מוסיקת נשמה, היפ-הופ, בלוז ופולק, האלבום דורג במקומות גבוהים במצעדי האלבומים של אותה שנה. ואף היה מועמד לשבעה פרסי גראמי. אלבומה השני של אינדיה "Voyage to India", טיפס ישירות למקום הראשון במצעדי ה-R&B בארצות הברית, וגם זיכה את אינדיה בפרס הגראמי ל"אלבום הרית'ם-אנד-בלוז הטוב של השנה", ול"ביצוע הטוב ביותר במוזיקה אלטרנטיבית" עבור השיר "Little Things".

מחירי כרטיסים: 180/220/265 ₪. להזמנת כרטיסים: 03-6927777.

>> עידן רייכל, קרן פלס, נינט, מרגול וישי לוי יככבו ב"שרים בכיכר"