נינט קלאסית 2 (צילום: רותם ואחניש)
כועסת. נינט | צילום: רותם ואחניש

נינט טייב נמצאת בימים אלה בליברפול וכפי שנחשף לראשונה ב-mako מקליטה את האלבום שלה באנגלית יחד עם חברי להקת רוקפור, אבל למרות המרחק הגיעו גם לאוזניה הדברים החריפים שכתבה שיר נוסצקי, ממנהיגות "מחאת האוהלים" נגד אמנים, שלדבריה לא הסכימו להגיע ולהשתתף במחאה.

נוסצקי, כזכור, טענה ש"הרוק הישראלי רקוב" ותקפה שלל אמנים, ביניהם נינט טייב ולהקת רוקפור, וכן את להקת הדג נחש, גידי גוב, חוה אלברשטיין, יוני בלוך, אסף אמדורסקי, ירמי קפלן, שלום חנוך, יובל בנאי, אהוד בנאי, ריטה, עברי לידר, קרן פלס והראל סקעת.

אחרי שבימים האחרונים ענו חברי להקת הדג נחש ומנהלה רועי בכר לשיר נוסצקי בשני פוסטים בפייסבוק, כעת גם נינט טייב עונה לנוסצקי, בפוסט בפייסבוק תחת הכותרת "תזוזי"

"בשל המרחק הגאוגרפי, קראתי קצת באיחור את דבריה השנונים של הגב' שיר נוצקי. המאבק במחירי הדיור הוא אחד המאבקים החשובים והרלוונטים ביותר כיום, גם אני, על בשרי, מכירה את התסכול הגדול שכרוך בחיפוש ארבעה קירות וגג שאינו דולף בעיר ללא הפסקה - ת"א.

"מניעייך הלא טהורים שלצערי מכתימים את מחאתם של מאות אלפי אזרחים"

שיר נוסצקי (צילום: עמרי שפירא)
מתקיפה ומותקפת. שיר נוסצקי | צילום: עמרי שפירא

"מדכא לחזות במחאה מרגשת ומעוררת השראה הופכת לעוד טור רכילות בחלק הצהוב של העיתון. שיר, את שמנופפת בדגל הרוק הישראלי הגוסס - את זו שמספרת איך כל מה שרצית הוא לקבל תמיכה מאומנים שהמוזיקה שלהם קוראת למאבקך - פנית ל"שמות" אמנים רק לפי מדד הרלוונטיות התקשורתית שלהם.

"מי שפגש בך פעם אחת יודע לזהות את מניעייך הלא טהורים שלצערי מכתימים את מחאתם של מאות אלפי אזרחים אחרים - אלו שכנראה כלל לא בחרו בך להובילם.

נינט לנוסצקי: "הספיקה לי פגישה אחת איתך"

"ליבך כואב לנוכח התפוררות תרבות הרוק הישראלי - ספרי לי איך את תומכת במאבק היומיומי לשימור התרבות הישראלית, ספרי לי את מתי הוצאת מכיסך 40 שקלים על אלבום או הופעה, ותמכת במאבקם הקיומי של האמנים שידעת במדוייק להשתמש נגדם בציטוטים משיריהם.

"הלוא את המהות של הברנג'איות התל אביבית אותה את מגנה. לפני ולפנים המאבק במחירי הדיור - מאבקך האישי הוא שימור שמך בזיכרוננו.

"הספיקה לי פגישה אחת איתך, חגיגות אלבום הזהב לשלומי שבן. פנית אליי, לא אשכח את פרצופך כשהבנת שלא ידעתי מי את ומה שמך. אותו הפרצוף, הוא זה שעומד ומסתיר מאבק שלם. נ.".

תגובתה של שיר נוסצקי: "לא קראתי את הדברים, כי לא הספקתי להגיע למחשב ביממה האחרונה. סיפרו לי את עיקרם. בכל מקרה, אני עומדת מאחורי המילים שכתבתי ועדיין אם מישהו נפגע אני מתנצלת. הדבר החשוב שצריך להתעסק בו עכשיו זה המאבק הגדול והנפלא הזה, שבתמונה הגדולה הולך לשנות את פני ישראל".