בתחקיר שפורסם הבוקר (שישי) באתר "המקום הכי חם בגיהנום" שישה גברים טוענים שהזמר והשדרן הוותיק מומי לוי הטריד מינית או ביצע בהם מעשים מגונים, שלושה מהם היו קטינים בין הגילאים 16-10. לוי, כידוע, נחשב לדמות דומיננטית בסצנת ההיפ הופ ובעל כוח רב והשפעה בתעשייה המקומית. חלק מהעדויות מובאות כאן לפניכם. 

״הייתי אז בן 11.5, בכיתה ו'. אני לא זוכר בדיוק איך זה קרה, אבל היה שלב שבו נפגשתי עם מומי לוי אצלו בבית, לצורך ההכנות למופע״, העיד א׳ בתחקיר. ״במפגש השני או השלישי הוא יזם איזו שיחה על התבגרות והגענו לדבר על שיער גוף ואיפה יש שיער. אמרתי שיש לי טיפת שערות באשכים. הוא אמר משהו כמו שהוא לא מאמין לי לגמרי ואני כדי להוכיח לו הראיתי לו. ככה זה התחיל. בפגישה הבאה התחלנו לדבר על דברים יותר מיניים. על איבר המין שמתקשח אם נוגעים בו למשל. הרגשתי שאני עובר סוג של חינוך מיני. הייתי מסוקרן ומרותק ממשהו חדש ולא ידוע, אף אחד לא דיבר איתי על זה, והנה הדמות המפורסמת רוצה ללמד אותי משהו חדש".

א׳ העיד שהפגיעה הפיזית הגיעה לאחר כמה מפגשים: ״מומי אונן לי. הוא היה לבוש לגמרי. זו היתה הפעם הראשונה שחוויתי אורגזמה. הייתי בשוק. לא ידעתי מה קורה לגוף שלי. הוא הסביר לי ברוך. בצורה נחמדה. הייתי המום. שאלתי שאלות ורציתי לדעת. כמו שאמרתי, ראיתי את זה כמו חינוך מיני. הוא היה מספר לי על מפגשים שלו עם אחרים, על איזה ילד שגר בשכונה. הסיפורים היו מרתקים. הוא דיבר איתי על מין בדרך שאף אחד לא דיבר איתי״.

מומי לוי על השטיח האדום (צילום: mako)
מומי לוי על השטיח האדום | צילום: mako

במהלך אימות התחקיר עם חברו של א׳ התגלה כי גם הוא מעיד על פגיעה מצד לוי: ״ניסיתי להיכנס לעולם המוזיקה, להקליט דברים, אז התקשרתי אליו כמה פעמים עם שאלות על מוזיקה ועל הקלטות. הייתי גאה בזה שאני מכיר מישהו שהוא כביכול מפורסם״, סיפר ב׳ והוסיף: ״כשהייתי בן 12 או 13, הוא הזמין אותי לראות את האולפן שלו בבית...הגעתי אליו הביתה. הוא גר אצל ההורים שלו. אני לא זוכר הרבה פרטים, הכל מעומעם לי. אני זוכר שהיה חם בחוץ והוא הציע לי להיכנס הביתה לשתות. היינו בסלון, הוא אמר לי תשכב פה על הספה, אני רוצה להראות לך משהו מגניב. ואז הוא התחיל לשלוח ידיים לאזור איבר המין שלי ושאל שאלות כמו 'איך זה מרגיש?' 'מרגיש נעים?' התחלתי להבין שזה לא בסדר. נבהלתי. המצאתי תירוץ שאני חייב ללכת וברחתי משם״.

״הפריצה של מומי לוי הייתה בתחילת שנות האלפיים, כשהפיק והשתתף בלהיט של סאבלימינל ׳חי מיום ליום׳״, הסביר בכתבה עיתונאי ההיפ הופ מתן שרון. ״זה הזמן שבו הפך לדמות בולטת. באותה תקופה כבר היתה לו את תוכנית הרדיו הראשונה בישראל שהוקדשה כולה למוזיקה שחורה והיתה האפיק היחיד ליוצרי הז'אנר להתקדם דרכו לרדיו. ב-2004 הוא הוציא אלבום בכורה וכך הוא כיסה את כל הכיוונים: גם יוצר בפרונט, גם מאחורי הקלעים, גם שדרן וגם די.ג'י. לא רק שמומי היה דמות מרכזית בסצנה באותם ימים, הוא הפך לנודע בתור היט מייקר, מי שיכול לקחת אמנים צעירים, לעבוד יחד איתם, לתת להם פזמון ולהפיק את השיר. הוא אדם שיכול לא רק ליצור את השיר ולהפוך אותו ללהיט, אלא גם לשדר אותו וגם לנגן אותו במסיבות. כל עמדות הכוח פחות או יותר".

עורכת דינו של לוי, טלי (רויטל) גוטליב, מסרה בשמו: 
"מומי הוכה בתדהמה ועלבון נוכח הכתבה הפוגענית אשר אין לה מה להישען ואשר גורמת לו נזק קולוסלי על לא עוול בכפו. הכתבה הדחוקה היא משפט שדה מכוער שנסמך על תלונתם של מי אשר חברו יחדיו לפגוע בשמו הטוב של מומי, והכל לצד מסכת איומים המתועדים בצורות שונות ומהן עולה ברורות כוונת זדון לפגוע במומי אשר לא חטא בדבר. 

מומי כדרכו בקודש נהג ונוהג בכל אדם באשר הוא בכבוד, ברגישות, בהכלה ובדאגה. מומי מעולם לא פגע בכוונה באיש, לא ניצל איש, ומעולם לא היה בקשר מיני אסור עם איש, כך יעידו עליו חבריו וסובביו מקרוב ומרחוק. 

אנו מבהירים לאותם "מתלוננים" שקרנים עלומי שם שלא יהא ספק בליבם ולו לרגע כי אנו נפעל למיצוי כל זכות הקנויה למומי בדין ובפסיקה מול כל מי שפגע במזיד בשמו הטוב של מומי אשר לא חטא בדבר. כל 'חטאו' של מומי כי התקשה לצאת מהארון תוך שוויתר על זוגיות, משפחה וילדים והכל כדי שלא לצער את הוריו. מומי שמר בקנאות על פרטיותו וזו מחוללת כעת בפרהסיה כשהכתבה השקרית מוציאה אותו באלימות מהארון. מומי מנערותו התחבט בין רצונו לחיות חיים מלאיםושלמים לבין הצורך לכבד מנטליות ומסורת. 

"באשר לתלונות בנוגע לניצול קטינים בתחילת שנות התשעים, הרי שהן שקריות לחלוטין. מוביל אותן מתלונן אשר התלונן בעבר פעמים מספר על מומי, לרבות במשטרה בשנת 1993. תלונותיו נבדקו ונמצאו שקריות ותיק המשטרה נסגר. מומי העביר לידי המשטרה הקלטה של המתלונן ממנה עלה ברורות כי לא היה כל מגע מיני בינו לבין המתלונן. אותו מתלונן הינו עבריין מין מורשע בגין ניצול קטינים וסובל מבעיות נפשיות, ובידינו ראיות למכביר בנושא (כאמור הכתבה אינה כוללת אתהמתלונן המוזכר כאן; מסבירים מערכת "המקום"). שני האחרים עשו יד אחת כדי להכפיש את מומי מסיבות המצויות בידינו ואשר אין בכוונתנו לחשוף בעת הזו. 

"באשר לתלונות בנוגע לחברי צוות תכנית הרדיו "בייס" – אין בהן דבר מעבר לרכילות זולה לצד חדירה גסה לפרטיותו של מומי. מדובר בקבוצה של עשרות חברים וחברות אשר קידמו יחד תוכן באינטרנט. בין מומי לאחד מחברי הצוות נוצר קשר אישי ואינטימי. אותו חבר הוא אחד המתלוננים, ששכח לספר כי הוא זה שיצר קשר עם מומי באתר הכרויות, בהיותו בן 25. בהמשך הסתכסך עם מומי על רקע מקצועי ופרש מהצוות עם כמה אחרים תוך שהוא פותח דף פייסבוק מתחרה. בידינו צילומי מסך בהם הוא מאיים על מומי כי ייענש וצילומים נוספים מהחודש האחרון בהם הוא מדובב מכרים אקראיים להתלונן נגד מומי. 

"באשר לתלונה מתחילת שנות ה-2000 יובהר כי מומי ניסה ליצור קשר אישי עם בחור כבן 17 שסירב ובכך הסתיים הדבר. אותו בחור אף פרסם פוסט שמחזק את דברינו. ולבסוף, מומי מבקש למסור למאזיניו, אוהדיו וחבריו הרבים את תודתו והערכתו על התמיכה החיזוקים והעידוד. צר לנו על הקלות המכוערת בה נרמס כבודו של מומי באבחת כתבה הנשענת על שקרים בוטים ומוכחים".