מיי פיינגולד (צילום: ליאור נורדמן)
שיר אחד שלה ושניים שאינם שלה. מיי פיינגולד | צילום: ליאור נורדמן

ועדת האירוויזיון של רשות השידור בחרה היום (חמישי) את שלושת השירים שתקליט מיי פיינגולד לפני האירוויזיון. עם אחד מהשירים היא תייצג את ישראל באירוויזיון שיתקיים בעוד כשלושה חודשים בנמרק.

השירים הם:

1. "same heart" מילים: רמי תלמיד לחן: רמי תלמיד
2. "נשארת איתי"  מילים: לורן דה פז לחן: לירן דה פז וחן מצגר אדר
3. "be proud" מילים: מיי פיינגולד לחן: מיי פיינגולד

אחד מבין השלושה הוא שיר שפיינגולד כתבה והלחינה בעצמה. כעת היא תצטרך להקליט את שלושת השירים ברמת גימור סופית ולצלם לכל שיר קליפ. לטובת התהליך הזה עומדים לרשותה כשלושה וחצי שבועות ו-150 אלף ש"ח.

>> "מיי פיינגולד עלולה לנסוע עם שיר שהיא לא אוהבת"
>> המדינות שיתחרו בישראל בחצי גמר האירוויזיון
>> "מיי פיינגולד בלחץ זמנים בגלל רשות השידור"
>> חשש: הבחירה בפיינגולד נעשתה בהליך לא תקין
>> מיי פיינגולד בראיון: "נוסעת לאירוויזיון כדי לנצח"

השירים והקליפים יוצגו בפני הציבור לקראת סוף חודש פברואר במשך שבוע בטלוויזיה, ברדיו ובאינטרנט. ביום חמישי, 6 במרץ, יוצגו שלושת השירים במשדר מיוחד, והציבור יבחר מבין שלושתם, איזה שיר ייצג את ישראל באירוויזיון בקופנהגן שבדנמרק, זאת באמצעות מנגנון הצבעה שטרם נחשף.

78 שירים הוצגו בפני הועדה, מתוכם נבחרו עשרה ומהם שלושה

ברשות השידור אומרים הערב כי 87 שירים עמדו בכל הקריטריונים והובאו לוועדה ללא ציון שם הכותב והמלחין. חברי הוועדה האזינו לכל השירים ובחרו את השירים הטובים ביותר בשני שלבים: בשלב הראשון ניקד כל חבר ועדה ניקוד מ-1 ועד 10 לשירים המועדפים עליו.

בשלב השני נבחרו עשרת השירים שקיבלו את הניקוד הגבוה ביותר. שירים אלו הושמעו שוב לחברי הוועדה, והם דירגו כל שיר על פי שיטת הניקוד המקובלת בתחרות האירוויזיון: השיר הטוב ביותר קיבל 12 נקודות, השני קיבל 10 נקודות, השלישי 8 נקודות, וכן הלאה עד נקודה אחת.

מיי פיינגולד הביאה לועדה את השיר "be proud", חברי הוועדה החליטו שהשיר עומד בכללי התקנון והמליצו על קבלתו, כאחד מתוך השלישייה הסופית.

>> הועדה התכנסה מבלי שאופן סינון ובחירת השירים יפורסם מראש לציבור