אתניקס קיסריה (צילום: שרון רביבו)
בוטלו. אתניקס | צילום: שרון רביבו

פסטיבל המוזיקה "בריזה", שצפוי להיפתח מחר (שני, 22 באוגוסט) בעיר אשקלון מודיע על ביטול הופעות היום הראשון בגלל המתקפה בדרום. שאר הימים יתקיימו כמתוכנן, אלא אם כן יודיע פיקוד העורף על ביטול גורף של האירוע. רוכשי הכרטיסים להופעות היום הראשון יוכלו לקבל את כספם בחזרה מהמקום שבו רכשו את הכרטיסים, כך נמסר מהפקת הפסטיבל.

ההודעה על ביטול היום הראשון מגיעה אחרי שיו"ר מנהלת פסטיבל "בריזה", אורן שני, קיים הערכת מצב מול גורמי הביטחון לגבי קיומו של הפסטיבל, זאת בעקבות הנחיית פיקוד העורף לתושבי הדרום שלא לקיים אירועים המוניים ולבטל את כל הפסטיבלים.

ההופעות שבוטלו: אתניקס, שירי מימון ושמעון בוסקילה, עדן אמזלג, ליבי

עדן אמזלג – בחום של תל אביב
בוטלה. עדן אמזלג

האמנים וההופעות שנפגעים מההחלטה לבטל את היום הראשון של פסטיבל "בריזה" הם להקת אתניקס (שהיתה אמורה לחגוג 25 שנות פעילות), שירי מימון ושמעון בוסקילה, עדן אמזלג, בועז מעודה, סטאלוס ואורן חן, צליל כליפי, ליבי, וכן הסטנדאפיסטים עידן מור, אלון נהרי וחן מזרחי.

כזכור, חידש פסטיבל "בריזה" האשקלוני לפני שנתיים את המסורת וחזר לפעול מדי קיץ. השנה התכוננו בהפקת הפסטיבל לציין 20 שנה להיווסדו ולארח בעיר אשקלון כמאה אלף איש. שלמה ארצי, שהופעותיו הפכו למזוהות ביותר עם הפסטיבל במשך כשני עשורים, צפוי להופיע בו גם השנה.

הופעות בולטות נוספות שאמורות להתקיים: משה פרץ שמארח את לידור סולטן, רוני דלומי, אבנר גדסי, מורן מזור, מושיק עפיה, שיר לוי, בן אל תבורי, אדיר גץ, חן אהרוני ועוד. בסך הכל צפויים להופיע בבריזה כ-25 אמנים ממגוון ז'אנרים מוזיקליים וכן הופעות סטנד אפ.

פסטיבל ערד ופסטיבל הג'אז באילת יפתחו כמתוכנן

פסטיבל ערד, שצפוי להיפתח בעיר הדרומית ביום שלישי, ה-23 באוגוסט, יתקיים כמתוכנן ללא שינויים. הכניסה לכל ההופעות חופשית.

אתמול (שבת) נמסר כי פסטיבל "ג'אז בים האדום" בעיר אילת עומד להיפתח היום (ראשון) כסדרו, עם אמנים ישראלים, ביניהם אסף אבידן, שתופסים את מקומם של אמנים מחו"ל שביטלו את השתתפותם עקב מתקפת הטרור באיזור אילת ביום חמישי.