במאה ה-21 זה כבר בלתי אפשרי שלא להתייחס לטכנולוגיה שעוטפת אותנו מכל זווית וכל כיוון, ובעולם המוזיקה זה מורגש כבר מזמן. אנטופיה לוקחים את הדיון הזה צעד אחד קדימה.

הלהקה מורכבת משתי דמויות צבעוניות ומסקרנות: Henrietta (שני), במקור מרעננה והיום חיה בברלין, ו-Klaus (ולנטין), גרמני שפגשה במהלך לימודי מוזיקה באמסטרדם. אם זה לא היה מספיק, נספר שהשניים הספיקו להופיע יחד בכל אירופה, ואפילו לעשות סיבוב הופעות ביפן. בקרוב הם יגיעו לביקור והופעה בישראל, לקראת יציאת אלבומם החדש, "User Experience", וכדי שנתחיל להתרגל לראש המיוחד שלהם, הבאנו לכם בבכורה שיר חדש מתוכו.

"Don't CC", שיר מחאה נגד האצבע הקלה על ה-send והכיתוב במייל, ידבר בקלות לכל מי שסובל מ-Inbox עמוס לעייפה בהודעות לא רלוונטיות שנשלחות בתפוצה רחבה. האלבום החדש, שנעזר בקמפיין מימון המונים יצירתי ומגניב להפקתו, כולל גם שיר פיתוי לאלוהי ההאקרים – מייסד ויקיליקס ג'וליאן אסאנג', שיר על האובססיה להפוך לוויראלים ברשת, שיר אהבה לדיסק הקשיח (שקשה שלא להזדהות איתו), ושיר ששואל את השאלה שכולנו שאלנו את עצמנו מתישהו – זוכרים את טום ממייספייס? אז לאן הוא נעלם?

עם כל האהבה שלהם לטכנולוגיה ולמוזיקה אלקטרונית, אנטופיה שמו לעצמם גבול אחד – בהופעות, הכל חי. דווקא בימים בהם לעלות לבמה רק עם מיקרופון ומחשב יכול להצליח בגדול, השניים האלו מתעקשים לעשות הכל על הבמה, הכי אלקטרוני שאפשר לעשות בלייב. אחד מתוצרי הלוואי של ההתעקשות הזו שלהם היא מערכת תופים שקלאוס בנה, עליה הוא מנגן עם הרגליים כדי לפנות את ידיו לנגינה על גיטרה או סינטיסייזר. הנגינה עליו כל כך מורכבת ומתישה שהשניים שוקלים לשווק אותו כמכשיר כושר למוזיקליים שבינינו. את זה אנחנו חייבים לראות.

 אנטופיה יופיעו ב-14.3 במועדון הפסאז' בתל אביב. כרטיסים להופעה יעלו 30 ש"ח.