רע מוכיח מקבל פרס מקובי אפללו (צילום: שמואל רחמני)
רע מוכיח מקבל את הפרס מידיו של קובי אפללו | צילום: שמואל רחמני

המוזיקאים רע מוכיח, יובל כהן, איתן שטיינברג ואנסמבל מיתר זכו אמש בפרסי מפעל הפיס לאמנויות הבמה על סך 50 אלף שקלים. בטקס שהתקיים "נא לגעת" ביפו, בהנחיית שני כהן, נכחו מאות אנשי תרבות, כלכלה, חברה ועסקים. הפרס חולק זו השנה התשיעית, במטרה לקדם את העשייה התרבותית בישראל.

רע מוכיח הנרגש זכה על הישגיו כמפיק מוזיקלי מוביל ברוק המקומי בעשרים השנים האחרונות, כשאחד משיאיו הוא האלבום משירי אבן-גבירול "אדומי השפתות" עם ברי סחרוף. את הפרס העניק לו הזמר קובי אפללו.

רע מוכיח: "להמשיך לממש את החלומות"

בראיון ל-mako אמר מוכיח: "קרנות או נותני פרסים נועדו לתת תמיכה למי שלא פועל בזרם המרכזי. כי מי שבזרם המרכזי הקהל תומך בו בארנקים שלו. זו המטרה, לדעתי, לתמוך במי שלא מאה אחוז במיינסטרים".

"בחמישים אלף השקלים אמשיך לעשות מוזיקה שאני מאמין בה. זה יעזור לי להמשיך לקיים ולממש את החלומות שלי", הוסיף.

בנוסף למוכיח זכה יובל כהן על הישגיו כמבצע בתחום הג'אז ואנסמבל מיתר והמלין איתן שטיינברג זכו על הישגיהם בתחום המוזיקה הקלאסית.

יהלי סובול מקדיש שיר

יהלי סובול, פרס לנדאו (צילום: שמואל רחמני)
מי צריך עיר מזהב כשיש את מפעל הפיס. יהלי סובול מקדיש שיר לרע מוכיח | צילום: שמואל רחמני

יהלי סובול, שהוצא עם מוכיח את האלבום "אלדוראדו" הקדיש לו שיר. גם דניאל סלומון הקדיש שיר - לבמאי הקולנוע אבי נשר, שזכה בפרס הקולנוע העליליתי לצד השחקנית דאנה איבגי.

סך הכל הגישו מועמדות לפרס 303 אמנים ויוצרים בשבעה תחומי אמנויות הבמה - מספר חסר תקדים לעומת שנים קודמות, מה שמעיד על העושר התרבותי בישראל וכן על רצונם של האמניםלזכות בהכרה הממסדית וכמובן שגם בפרס הכספי.

>> עידן רייכל ישיר בטקס פרס נובל לשלום; פרס מפעל חיים לאפי נצר