אין תמונה
"הרגשות מציפים את הקהל ואותנו". גיא זו-ארץ

האלבום "לדינו ופיוט מבית אבא" של האחים גיא זו-ארץ ורועי זו-ארץ הגיע למכירות של למעלה מ-10 אלפים עותקים, במקביל לסיבוב ההופעות שממשיך ברחבי הארץ.

"אנחנו מופיעים בכל הארץ עם שירי 'לדינו ופיוט מבית אבא' ומרגישים את הצימאון, ההתרפקות והרגשות שמציפים את הקהל ואותנו", אומר גיא זו-ארץ. "האלבום הזה נעשה מהמקום שלנו, דור ההמשך, על מנת לשמור ולקיים את המתנות שקיבלנו מההורים, מסבא וסבתא".

-הגעתם לשני שליש "אלבום זהב", על פי קנה המידה החדש.
"הידיעה שכל כך הרבה שאנשים קונים את הדיסק שלנו היא פשוט מצמררת וממלאת אותנו בגאווה גדולה. אני חושב שהקהל מזהה את האמת שנמצאת שם בכל שיר. ובכלל זאת זכות גדולה שהמוזיקה שלך נוגעת בכל כך הרבה לבבות".

-יש תוכניות לאלבום נוסף?
"עוד מוקדם לדבר על זה. בינתיים שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל בית ישראל".

האלבום "לדינו ופיוט מבית אבא" כולל שירי לדינו לצד פיוטים מבית הכנסת הספרדי של יוצאי לוב והוא מעין מסע שורשים בעקבות סיפורי משפחתם של האחים זו-ארץ ועלייתה ארצה מארצות הבלקן ומטריפולי. השניים גדלו על שירי האהבה והתשוקה של הלדינו שהגיעו מצד אחד ועל הניגונים של פיוטי בית הכנסת שהגיעו מהצד השני.

האלבום הוקלט בהופעה חיה בפסטיבל האביב הבינלאומי, שהתקיים במאי 2011 בהיכל התרבות בראשון לציון. הסולן הראשי בכל השירים הוא גיא זוארץ. אחיו רועי הוא המנהל המוזיקלי.