אחת הלהקות הכי אהובות היום בישראל, התקווה 6, משחררת הבוקר את אלבומה החדש "מפה לשם". שלוש שנים חלפו מאז האלבום האחרון של הלהקה הוותיקה, שלוש שנים במהלכן יצאו חבריה למסע ארוך של יצירה, ושניים משירי האלבום החדש מושמעים כאן בבכורה בלעדית: "הכי יפה בעולם" ו-"המשפחה שלי".

"אלו ימים לא פשוטים עבור תעשיית המוזיקה של כולנו; אנשי הבמה, ההפקות והאירועים", מספר ל-mako מוזיקה עמרי גליקמן, סולן הלהקה. "כידוע, היינו הראשונים להיפגע בתחילת המגיפה וסביר שנהיה גם האחרונים לשוב לפעילות הגיונית".

למרות שהופעות חיות עם קהל הוא משהו שלא כבר תקופה ארוכה כמו שצריך, גליקמן טוען שהו וחבריו הבינו משהו אחד חשוב בתקופה הזו: "מעבר לתסכול, הגעגוע המטורף לקהל, והטענות הקשות עבור הטיפול בענף שלנו - היצירה מחוסנת. שום דבר לא עצר את היצירתיות, הרעיונות, וכמובן את הצורך לכתוב ולהקליט. מזל".

סולן הלהקה מספר שהוא וחבריו ללהקה ניצלו את ה"שקט התעשייתי" הכפוי בשנה האחרונה בשביל לחזור לשירים שנתקעו באמצע הדרך, רעיונות שנדחקו לפינה או פרויקטים שזנחו בגלל חוסר בזמן - וכל זה הוביל לסיום העבודות על האלבום השביעי שלהם שיצא כאמור הבוקר. 

"הכל קצת מפה וקצת משם", מסביר גליקמן את שם האלבום. "זה פרויקט שאנחנו עובדים עליו כבר כמעט שלוש שנים וכולל שירים של תקופה ארוכה, רבים מהם מאופיינים בעולם פרטי ואישי יותר, חיי המשפחה, הבית, הפחדים והאבהות, לצד הכיף, השמחה והרומנטיקה שמאפיינים את הלהקה מאז ומתמיד. זה מרגש אותנו, חיכינו המון זמן להוציא את האלבום, הוא התעכב ונדחה,  ולקח אותנו להרפתקאות יצירתיות ארוכות. חלק מהשירים כבר ראו אור וחלק מחכים כבר שיגלו אותם".

גליקמן מספר ששני השירים שמושמעים כאן לראשונה הופקו על ידי "אחי הגדול פילוני" (הפזמונאי והמלחין דני קרק), אותו הוא מגדיר כחצי המוזיקלי השני שלו. "'המשפחה שלי'" הוא שיר שקרוב לליבי ומוקדש כולו ל'משפוחה' הגרעינית שלי ולארוחות שישי המושחתות שלנו", משתף גליקמן, ועל 'הכי יפה בעולם' הוא מספר שמדובר בשיר שמוקדש ל"כל אותם הגברים שלא מצליחים לשכנע את האישה שלהם שלא משנה מה תלבש היא ,כאמור, הכי יפה בעולם".