זמרת האר אנד בי קליס, שצפויה להגיע לישראל בחודש פברואר 2015, מוסיפה הופעה לאור הביקוש, ותקיים שתי הופעות במועדון ה"זאפה הרצליה", ב-6 בפברואר ולמחרת ב-7 בפברואר. זאת אחרי שבחודש אוגוסט האחרון הודיעה על דחיית ההופעה שלה בארץ עקב המלחמה.

את מופעי החימום לקליס תספקנה עדי אולמנסקי (6.2) ויעל בורגר (7.2). אחריהן תעלה לבמה קליס בליווי שישה נגנים, עם המופע החדש שלה,בעקבות אלבומה החדש "Food", שזכה למחמאות המבקרים, ולהיטי עבר כמו "Caught Out There" (I hate you so much right now), "מילקשייק", trick me, lil star, ו- Acapella שמיצבו אותה כאחד הקולות המקוריים בהיפ הופ הנשי.קליס כבר הופיעה בארץ לפני ארבע שנים, במסיבה באומן 17, ועתה תשוב אלינו. אחרי כמה שנות שקט, היא חזרה השנה לעניינים והופעותיה בפסטיבל SXSW שכללו חלוקת מנות הקרויות על שמות השירים באלבומה החדש, זכו לכותרות בנוסח "כוכבת שנולדה מחדש" על ידי התקשורת בארצות הברית.

קליס רוג'רס פרצה לעולם המוזיקה בשנת 1999 כשהתארחה בלהיט Got Your Money של Ol’ Dirty Bastard’s. אלבום הבכורה שלה "Kaleidoscope" עם הלהיט הענק "מילקשייק" כלל שיתופי פעולה עם פארל וויליאמס ו-N.E.R.D ונחשב לאלבום אר אנד בי שהיה מבשרי הצליל של שנות האלפיים בז'אנר. בהמשך הגיעו אלבומים ולהיטים נוספים, שמיצהו את קליס כקול מיוחד וכשפיץ אלטרנטיבי בעולם האר אנד בי וההיפ הופ הנשי של העשור האחרון. עם זאת, השיר הכי גדול שלה היה ונשאר "Caught Out There" עם הצעקה "hate you so much right now!".

אלבומה החמישי "Flesh Tone" שיצא ב-2010 היה חגיגת דאנס-פופ רקידה ומקפיצה וכלל שיתופי פעולה עם מפיקי העל וויל איי.אם ודיויד גואטה. הוא זכה לביקורות מצוינות. אלבומה השישי של קליס, "FOOD", יצא בחודש מאי האחרון וניתן להאזנה בעמוד היו טיוב שלה. הוא כולל שיתוף פעולה עם המפיק דייב סייטק מלהקת "Tv On The Radio". האלבום כולל שירים כמו: BreakfastJerk Ribs, Forever Be, Hooch, Friday Fish Fry, Runnin, Rumble ו-Cobbler.

שם האלבום וחלק משמות השירים בו מעידים על הכיוון המקביל שתפסה הקריירה של קליס בשנים האחרונות - היא הוסמכה כשפית ב"קורדון בלו" ב-2008, לאחר שפרידה טראומטית מחברת התקליטים הקודמת שלה הובילה אותה לחפש כיוון מקצועי חדש. במקביל לעשייה המוזיקלית היא עובדת כעת על תכנית אוכל לטלוויזיה האמריקנית וכן על מותג רטבים משלה. "העבודה עם וסביב אוכל היא שפתחה לי מחדש את התיאבון למוזיקה" אמרה, "עבורי אין שום הפרדה בין אוכל למוזיקה". מעניין אם היא ויעל יכינו יחד איזה בורגר.

מופעי חימום: יעל בורגר, עדי אולמנסקי

יעל ואסף בורגר - Killing Us (לאל אוטניק) (תמונת AVI: לאל אוטניק)
יעל בורגר | תמונת AVI: לאל אוטניק

אין תמונה
עדי אולמנסקי
הזמרת יעל בורגר, אחותו הצעירה של דיג'יי בורגור (אסף בורגר), כבר הספיקה להופיע בפסטיבלים נחשבים בחו"ל, כמו "טומורולנד" (יחד עם אחיה), SXSW, ו-EDC. היא נמצאת במגעים מתקדמים עם מספר חברות הפצה מרכזיות בחו"ל, להפצת אלבום הבכורה שלה מעבר לים. האלבום באנגלית ומיועד לשוק הבינלאומי. בורגר כתבה והלחינה את כל השירים, ואף הוציאה מתוכו את השיר "Killing Us" כסינגל ראשון

עדי אולמנסקי השתתפה בתוכנית "כוכב נולד" ובהמשך הפכה לסולנית ההרכב "לורנה בי", שעבר מאלטרנטיב-רוק לאלקטרוני. בקריירת הסולו שלה יוצרת חומרים שמשלבים אלקטרוניקה עם שירות R&B ונגיעות של היפ-הופ וטראפ. ברזומה שלה הופעות בפסטיבלים CMJ בניו יורק, Melt בגרמניה, Culture Collide בלוס אנג'לס ובקיץ האחרון בפסטיבל גלסטונברי הנחשב בבריטניה. עד היום הוציאה אולמנסקי שני מיני-אלבומים שזכו לפרגון והשמעות על באתרים ומגזינים נחשבים כמו הגארדיאן, האינדיפנדנט, ביביסי ומיקסמאג.

המופע בהפקת "זאפה". כרטיסים: 220 ש"ח בעמידה, ב-9080*.