בחודשים האחרונים קובי פרץ נע משיא לשיא. אחרי שאלבומו האחרון הגיע לזהב תוך יום, ובמקביל לפוש היפה שקיבל מ"האח הגדול", החליט לסגור הופעות בקיסריה והופעה בהיכל התרבות, שתתקיים השבוע (8/1). בדומה לאייל גולן, מי שעומד כרגע בינו לבין התואר "הזמר הים-תיכוני הכי מצליח במדינה", החליט פרץ לנסות לכבוש את אחד האולמות הגדולים בארץ, שעד השנה היה מזוהה בעיקר עם הופעות של האמנים הגדולים ביותר, כמו שלמה ארצי וריטה. אלא שגם פרץ לא קיווה שההופעה בהיכל התרבות תהיה "סולד-אאוט" וכל הכרטיסים יימכרו אליה כשבוע מראש.

אחד השיאים של המופע בהיכל התרבות אמור להיות דואט חדש של פרץ ושל הזמרת הישראלית-בינלאומית אישתאר (אתי זך), שהיתה כזכור הסולנית של להקת "אלאבינה" המצליחה. השניים מוציאים השבוע לרדיו את "יחד", שיר שמשלב עברית וערבית, כפי שנהגה ונוהגת אישתאר לעשות במהלך הקריירה המצליחה שלה בחו"ל. השיר בשתי השפות יוצא דווקא השבוע, על רקע ההסלמה במלחמה בעזה, כשלא ברור אם תחנות הרדיו ישושו להשמיע שיר שמשלב בתוכו את השפה הערבית בשל המצב הרגיש.

בתגובה למצב הלא רגיל אליו נקלע אומר קובי פרץ: "הדואט הוקלט ונכתב לפני פרוץ המלחמה ותוכנן מראש להיות אחת מנקודות השיא של המופע שלי בהיכל התרבות השבוע. רצה הגורל והדואט, שהוא שיר אהבה ששמו 'יחד', מבוצע בשתי שפות, עברית וערבית. המוזיקה שלי ושל אישתאר היא א-פוליטית ומטרתה לשמח ולעשות טוב על הלב". ולנו לא נותר אלא לאחל לשניהם בהצלחה.