אורן ברזילי - כוכבים

הסינגל הרביעי מאלבום הסולו המתקרב של ברזילי הוא מהשירים ששובים אותך כבר אחרי 3 שניות, בעיקר בגלל האווירה האפלה והקסומה שרק ברזילי מצליח לייצר בשנים האחרונות, עם סאונד שמאוד ייחודי לו. זו הייתה השנה הראשונה שלו כאמן סולו מאז שהקספרים התפרקו סופית, אבל אם ככה נשמע כל האלבום - כנראה שזה לטובתו, ממש כפי שנכתב בפזמון: "לי אין מה להפסיד רק להיות אני\לחיות ולנשום כמו שאני". המפיק המוזיקלי של השיר, אורי אבני, כבר עבד עם אורן גם על האלבום "מנגינות" שהקספרים הוציאו לפני שש שנים, אבל במקרה הזה החיבור מרגיש טבעי יותר ומוציא מאורן את המיטב.

הכי טוב ביחד: אלון עדר וחוה אלברשטיין 

"בקול גדול" עורר בנו הרבה אופטימיות, " דרך הזהב" המיס אותנו, ועכשיו מגיע הדואט המרגש הזה, "אין לך זכות חנינה בעולם", שכולל 12 מילים בלבד ומשאיר אותנו חסרי מילים. לאה גולדברג כתבה את הטקסט המופתי שבעצם מבהיר מה שידוע לרובנו – כשהכל נראה אבוד, נשאר לנו להתנחם רק במוזיקה ובאמנות. ספי ציזלינג נותן פה הרבה כבוד לשיר עם החצוצרה, ובכלל, מדובר בעיבוד מוזיקלי שרק אלון עדר והלהקה יכולים להפיק יחד. צריך להודות לשדרנית אחינעם בר שערכה בגלי צה,ל תכנית מיוחדת על לאה גולדברג וביקשה מאלון להלחין טקסט שלה. אנחנו כל אופן זכינו.

אלישע בנאי - שביל אופניים

אחרי הפרידה מארבעים השודדים שליוו אותו בשנים האחרונות, אלישע ממשיך לרדוף אחרי החלומות עם סינגל שני שיופיע באי.פי חדש שייצא ב-2.2.22. הטקסט האישי והחשוף מאוד קיבל ביטוי ויזואלי בדמות קליפ יפה ממש, פיצ'ר קצר ואפל, שביים רפאל קדישזון, ומככבים בו תום אבני, ליר כץ ודב נבון. מדובר הפעם בזווית הרגישה והכנה שפחות הכרנו מאלישע, ומעניין לאן הכיוון הזה ייקח אותו מול הקהל שהתרגל ללהיטים כמו 'ברצלונה' ו'סן דייגו'.

ג'ימבו ג'יי ושלוה - שיר בעברית

לכבוד שבוע השפה העברית, האקדמיה ללשון הפיקה שיר חדש שכתב ג'ימבו ג'יי. מצד אחד, לא ציפינו לשיתוף הפעולה המקסים הזה עם שלוה, ומצד שני השבוע פורסם ש"חתולים" היה השיר הישראלי הכי מושמע ב-2021 בתחנות הארציות. לכן, השיר הזה הוא עוד צעד גדול ומבורך בתהליך הכניסה של ג'ימבו ג'יי ללב המיינסטרים הישראלי, ועל הדרך מדגיש את ייחודו ככותב עברית מצוחצחת: "את שעשית עלייה מכל קצוות תבל מהחי''ת הגרונית של אחי אל היידיש ששרה מלעיל". לעומת מוזיקאים אחרים (וראפרים בפרט), ג'ימבו ממשיך לשמור על אמת אמנותית ולא נכנע לפשרות כדי להרחיב את מעגלי הקהל שלו. זה מחזה די נדיר במחוזותינו ורק ימים יגידו אם גם הוא יתפתה לככב כשופט בריאליטי המוזיקלי שייקרא "מה ראפרים רוצים?!"

דיויד ברוזה - אפריל

נדמה שמאז הימים יחד עם יהונתן גפן, לברוזה לא היה שיתוף פעולה כזה קסום כמו הנוכחי עם תומר ישעיהו שכתב והלחין את "אפריל". זה התחיל עם "סוסים יפים", שהוא, בעיני, אחד השירים הכי יפים שיצאו ב-2021. "המפגש שלי עם תומר ישעיהו התחיל בקפה, המשיך בשיר משותף ועכשיו אנחנו כבר מתחילים להכיר ולייצר פסקול משותף. בין אם זה בכתיבה של תומר שמתאימה את עצמה לשירה ולנגינה שלי ובין אם זה בלנגן ולשיר ביחד. את  'אפריל' תומר שר לי והעלה צלילים ותוכן ששייכים לתכנים שעסקתי בהם בתחילת דרכי כאמן וזמר", מספר ברוזה על השיר החדש.

חדוה עמרני - תל אביב בלילה

אחרי גרסת הכיסוי המעולה שיצאה לפני חודש ל"קח אותי" של היהודים, מגיע סינגל מפתיע נוסף מהאי.פי החדש של עמרני שייצא בקרוב. בקאבר הנוכחי, לשלאגר של עדן בן זקן, גיא מזיג המעבד יצר מאשאפ שמשלב את הלהיט הספרדי מהסבנטיז Porque te vas עם הלהיט של עדן. חדוה, שמתגוררת בלוס אנג'לס ונמצאת תמידית על הקו בין ארצות הברית לישראל, שואבת ים של השראה מסצנת המוזיקה האמריקאית, בה זמרים בני דורה מוציאים אלבומי סטנדרטס ובהם גרסאות חדשות לשירים שונים. על הניהול האומנותי של האלבום הופקד אלון אמיר והוא צפוי לכלול גם שיר מקורי חדש.

עמיר לב - לעמוד בתור

בהמשך ישיר לאלבומו הקודם, "חשמל מהשמש", עמיר לב שומר על הקו המינימליסטי והפשוט עם מעט מאוד מילים שאומרות המון, כמו "יש מי שעומד בתור, יש מי שיש לו פטור. כל חיינו הם רשימת תורים, מי בהתחלה ומי בסוף". מדובר בשיר ראשון שיוצא בהפתעה מתוך "רומה", אלבום חדש ושמיני במספר של עמיר לב שחיכה בתור וצפוי לצאת במהלך החודשים הקרובים. אם בכל זאת חיפשתם רענון, אז הפעם יש כאן שיתוף פעולה עם המפיק המוזיקלי המוערך רונן סאבו שעד היום עסק בעיקר בפאנק והיפ הופ (ועבד בין השאר עם קרולינה, אסתר רדא וקותימן). האלבום הצפוי הוא תוצאה של מהלך ארוך שנים, בו השניים התקרבו אחד לשני מבלי לדעת, ומאוד מסקרן איך יישמע המכלול.

שלומי שבן ושוזין -''הד קולך''

עדיין לא הצלחתי להחליט מה מוצלח יותר: אלבום הפסקול או הסדרה שהסתיימה השבוע בכאן 11. הכל נולד בעקבות הבקשה של תום שובל, יוצר הסדרה, משלומי שבן, ליצור פסקול לשושלת המוזיקלית של משפחת שמר ואז נוצר פה משהו כמעט גאוני שמצליח לסכם בשילוב טבעי שלוש תקופות במוזיקה הישראלית. יש כאן אלבום שנשמע כמו המיטב של אריק איינשטיין, הדודאים, החלונות הגבוהים וגבע אלון באותו אוסף, ובפועל מדובר ברשימת מוזיקאים עכשווים שכוללת את איתמר רוטשילד, יעל קראוס, אור עמרמי ברוקמן, שוזין, שלומי שבן ושאול לוריא שמשחק בסדרה את ארי שמר ובמקור הוא בכלל סולן של להקת המטאל "קין והבל 90210". בקיצור: אלבום משובח שמוכיח שהעבר עוד לפנינו.