נינט טייב בחזרות למופע המחווה למוטאון (וידאו WMV: חדשות 2)
אלטרנטיבית. נינט טייב | וידאו WMV: חדשות 2

נינט טייב תככב השנה בטקס יום הזיכרון האלטרנטיבי לחללי מערכות ישראל שמכונה "חלל" ויתקיים ביום ראשון 18 באפריל ב"צוותא" תל אביב. נינט תבצע באירוע את השיר "Wish you were here" של להקת הפינק פלויד, אחד הלהיטים הגדולים ביותר של הלהקה, הנחשבת לאהובה מאוד בישראל.

השיר נכתב במקור לזכרו של סיד בארט, הסולן המקורי של הלהקה, שפרש ממנה עקב צריכת יתר של סמי הזיה מסוג LSD ומאוחר יותר נקלע למחלות נפש. את הביצוע של נינט לשיר מגדירים מארגני הטקס כ"יוצא דופן" בערב שהוא לרוב על טהרת השפה העברית.

להקת חיל האויר 75': "מוכרחים להמשיך לנגן"

דן תורן, שיעור מולדת (צילום: עידו קליר)
"יחסי הציבור של המוות". דן תורן | צילום: עידו קליר

בטקס "חלל", שהפך למסורת הנמשכת כבר כמעט עשור, יתקיים גם איחוד היסטורי של להקת חיל האויר משנת 75' בהרכבה המקורי, שתשיר את "מוכרחים להמשיך לנגן", שיר שהיה לסמל בתקופה שארי מלחמת יום הכיפורים.

באירוע יופיעו גם דן תורן, שישיר את "יחסי הציבור של המוות" מתוך אלבומו "יורד נמוך", אלון אולארצ'יק ישיר את "ילד מזדקן" של להקת "כוורת" שהיה שותף בכתיבתו, יסמין אבן (כלת פרס אקו"ם פעמיים) תבצע את "תמונת מצב" של שלום חנוך ורות דולורס וייס תעלה לבמה עם "השחר החדש" של אביב גדג'. יחזקאל נפשי יקריא את "יום הולדתי ה-28" פרי עטו, יובל גורביץ' את "נגד כל הצבעים".

וגם: שיעור מרב על קורבנות הצלילות בקישון וסדנת קואוצ'ינג לבכי

הרב עדי כהן יעניק נקודת מבט פילוסופית ולא שגרתית בקטע קריאה על לוחמי השייטת שנפטרו בעקבות הצלילה בנחל הקישון, המשולב במוזיקה של להקת "האנסאונדבל" ואיילת רון תעביר את הקהל סדנת קואצ'ינג מזורזת בקטע "חשוב מאוד לבכות".

עוד יופיעו: הפזמונאי מאיר גולדברג, להקת "חרדל", טליה אליאב, איילת רון, ירונה כספי, נועה בביוף, שרון זליקובסקי, Cg and the hammer. עורך, מפיק ומנחה: אבישי מתיה. מחיר כרטיס: 30 ₪, לצורך כיסוי הוצאות בלבד.