ישראל בונדק (תמונת AVI: mako)
"זו ועדה של מזבלת חיריה, תראה את מי בחרו". ישראל בונדק | תמונת AVI: mako

ישראל בונדק, אמרגנה של הזמרת אתי לוי, מאשים את אנשי ועדת הקדם אירוויזיון בכך שפסלו, לדבריו, את השיר "אהבה" שהגישה אתי לוי לקדם בגלל שאת מילותיו כתב האסיר לשעבר חנן גולדבלט, שישב בכלא באשמת ניצול מיני. "השיר של אתי לוי לקדם אירוויזיון נפסל בגלל שחנן גולדבלט כתב אותו", אומר בונדק ל-mako. "ברשות השידור חששו מארגוני הנשים שיקימו קול צעקה, בגלל שחנן כתב את מילות השיר. השיר 'אהבה' של אתי הוא בלדה מקסימה שהלחין ארקדי דוכין, שיר שמאוד מתאים לקדם-אירוויזיון, ובטוח שאם יש בקדם השנה 30 שירים, הוא יכול להיות אחד מהם בקלות. מדובר פה באפלייה". כזכור, בונדק וגולדבלט הכירו בכלא,, והוחלט כי אתי לוי תקליט אלבום שלם משיריו של גולדבלט. השיר הראשון "יום יבוא", יצא לפני כחודשיים.

-בונדק, אם ידעת שתהיה בעיה, למה מראש לקחת שיר של חנן גולדבלט?
"איך אפש להגיד דבר כזה בכלל? חנן גולדבלט שילם את חובו לחברה. אסור לפסול אותו רק בגלל העבר שלו. מותר לו ליצור שירים ומותר לאתי לוי לשיר אום ואסור לפסול אותה על הרקע הזה. מדובר באפלייה".

אין תמונה
"ליהיא גרינר זמרת יותר טובה מאתי לוי?"

-לקדם היו מועמדים כ-300 שירים, תחרות קשה.
"ועדיין אני אומר לך, השיר של אתי הוא סוכריה. הם לא בחרו אותו רק בגלל שחנן כתב אותו. תסתכל מי כן נבחר לקדם אירוויזיון ומי נשאר בחוץ. נשארו בחוץ זמרים גדולים עם קריירה מכובדת כמו שימי תבורי, אריק סיני, אבי טולדנו, דפנה ארמוני. ותראה מי נבחר - ליהיא גרינר, זה רציני? אני שואל אותך, ליהיא גרינר זמרת יותר טובה מאתי לוי? תראה מי עוד נבחר שם, זמרים צעירים, אנונימיים, חסרי ניסיון, יוצאי תוכניות ריאליטי למיניהם שמעולם לא הוציאו אלבום, שבקושי הוציאו אולי שיר אחד או שניים. איך אפשר לעשות דבר כזה? זה קדם אירוויזיון או תחרות פרסום בטלוויזיה?".

"הניקוד שקיבלו גולדבלט ובונדק לא אפשר להם להיבחר"

-ואולי השיקול היה מקצועי? אולי הם בחרו מה שנראה להם שמתאים לאירוויזיון?
"איזה שטויות. הקדם אירוויזיון הטוב היה אולי לפני 20 או 25 שנה. מאז יש את אותה ועדה, אותם אנשים, יושבים שם בשנים האחרונות ותראה את מי הם בוחרים. בוא תגיד לי אילו הצלחות גדולות היו לישראל באירוויזיון בשנים האחרונות, שנבחרו על ידי אותם חברי ועדה שנה אחרי שנה? מי הצליח - אחינועם ניני, הראל סקעת, דנה אינטרנשיונל, להקת איזבו? מישהו מהם הצליח באירוויזיון? אני אומר לך, זו לא ועדת קדם אירוויזיון זו ועדה ברמה של מזבלת חיריה".

מיחסי הציבור של רשות השידור נמסר בתגובה: "הוועדה האזינה באופן שוויוני לכל מאות השירים שנשלחו אליה.
הניקוד שקיבלו גולדבלט ובונדק לא אפשר להם להיות מבין 30 השירים שנבחרו".

>> ליהיא גרינר על ההכנות לקדם אירוויזיון: "אני לא אוכלת מרוב לחץ"