רק לפני שבוע הודיעה להקת תיסלם על מופע חגיגי בהיכל התרבות בו תארח את אריאל זילבר, מוקי ומאור כהן. אבל תוכניות לחוד ומעשים לחוד. חברי הלהקה מודיעים כי: "ביטלו את הזמנתם לארח את הזמר אריאל זילבר במסגרת חגיגות 30 שנה ל'רדיו חזק' בשל התבטאותיו הגזעניות שאינן תואמות את רוח הלהקה".

וההודעה בפירוט: "תיסלם החליטו לבטל את השתתפותו של הזמר אריאל זילבר במופע  30 שנה ל'רדיו חזק' שייערך ב-19 בינואר בהיכל התרבות. מחברי הלהקה נמסר: 'אנו מכבדים ומעריכים את אריאל זילבר כזמר ויוצר,ואין לנו בעיה עם דעותיו הפוליטיות גם אם איננו מסכימים להן, אך יש לנו בעיה עם התבטאותיו האנושיות שאינן תואמות לערכי הלהקה. מופע חגיגות 30 שנה לאלבום המצליח יתקיים ב19.1 בהיכל התרבות  עם האמנים מאור כהן ומוקי".

אריאל זילבר: "אני מרחם עליהם"

אריאל זילבר, מופע מאיר אריאל
דעותיו ידועות. אריאל זילבר | צילום: נעה מגר

אריאל זילבר אומר בתגובה: "קודם כל הקדוש ברוך מחליט ואם אני לא משתתף במופע שלהם - אז סימן שלא הייתי צריך להשתתף. שנית, אני מרחם עליהם שזה מצבם. הם מתכוונים לעצרת לזכר הרב מאיר כהנא שבה השתתפתי, שבה בסך הכל הבעתי את דבריו של הרב, שאמר שהזכות על הארץ היא ליהודים ולא לערבים, והוא לא שונה בדעות אלה מהדעות ההיסטוריות של גולדה מאיר ודוד בן-גוריון שאמרו דברים כאלה הרבה הרבה לפניו. שלישית, דעותיי הרי ידועות זמן רב בציבור, מה פתאום תיסלם נזכרו עכשיו?".

-יכול להיות שניסו לעשות יחסי ציבור על גבך, לסגור אותך ואז לבטל?
"אולי, יכול להיות. תשמע, באיזשהו מקום גם אני חושב ככה, אבל אני לא אומר דבר כזה, כי אני לא יודע אם זה נכון בוודאות".

המתנחלים תוקפים את "תיסלם"

מי שעוד מוצא לנכון להגיב לביטול של זילבר על ידי הלהקה הוא ועד מתיישבי השומרון, שמסר בתגובה: "אנו מברכים את להקת תיסלם על נאמנותה ל"ערכיה" והצטרפות ללהקות אחרות בעולם שמחרימות את ישראל. אנו מעדיפים את ערכיו של אריאל זילבר המבטאים נאמנות לארץ ישראל ולמורשת עמינו, ולא כאלו המעודדים הקמת יישות טרור במימון איראני בלב הארץ.  נשמח לשמוע מהלהקה על ערכים נוספים מעבר לאלו הבאים לידי ביטוי בשירים: 'מעשנים ביחד', 'תנו לי רוקנרול' ו'לראות אותה היום'".

>> ג'ק קאסדי מ"הוט טונה" מתגעגע לג'ימי הנדריקס