בהתאמה ללוח השנה מוציא עמית ארז את הביצוע שלו ל"אמצע ספטמבר" של גלי עטרי, כסינגל שלישי מתוך דיסק הבונוס שצורף לאלבומו החדש בעל השם הארוך "Last Night When I Tried to Sleep I Felt The Ocean With My Fingertips". מהאלבום יצאו עד כה הסינגלים "Secret Cards" ו-"Animal Heart".

השיר נכתב והולחן על ידי אסתר שמיר כתגובה למלחמת לבנון הראשונה, ויצא במקור כשיר הנושא של האלבום "אמצע ספטמבר" של גלי עטרי בשנת 1986.

מדובר ללא ספק בבחירה מפתיעה לקאבר מכיוונו של עמית ארז, ממייסדי הפולק הישראלי באנגלית. "זה מקרה קלאסי של מי שנולד בתחילת שנות השמונים - זכרון ילדות מהקלטות של ההורים", מסביר ארז.

"הקלטת של האלבום 'אמצע ספטמבר' היתה אצלנו בבית ונוגנה לא מעט. אני הייתי בן שש כשהשיר יצא. השיר הזה פשוט תפס אותי חזק - בעיקר בגלל ה-"hook" המרכזי של הקלידים. זה נשאר אחד השירים הישראליים האהובים עלי ביותר. ככל שעברו השנים רק גיליתי בו יותר רבדים, ואהבתי לשיר רק גדלה".

האלבום החדש של ארז זמין במהדורה מוגבלת עם דיסק בונוס, הכולל את גרסאות כיסוי ל"אמצע ספטמבר" ולשירה של קייט בוש "Cloudbusting", באופן בלעדי דרך חנות האתר של הלייבל "אנובה מיוזיק".