אין תמונה
סקוט הנדרסון

גיטריסט הג'אז-פיוז'ן סקוט הנדרסון יגיע לישראל להופעה אחת במועדון הרידינג 3 בנמל תל אביב במוצאי שבת ה- 29/10/11. מאה כרטיסים ראשונים יימכראו ב- 220 ש"ח ואז המחיר עולה ל- 245 ש"ח.

יחד עם הנדרסון יגיעו דניס צ'יימברס בתופים וג'ף ברלין בגיטרה בס. צ'יימברס, המתופף הקבוע של קרלוס סנטנה שהקליט וניגן עם ג'ון סקופילד, ג'ון מקלפין ורבים אחרים, הופיע לפני כחודשיים בארץ ומילא את מועדון הרידינג 3.  ברלין הקליט והופיע עם ג'ון אברקרומבי ואלן הולסוורט' והיה בארץ ב- 2005 במסגרת סדנאות אמן בבית הספר "רימון".

"גיטריסט הג'אז הטוב ביותר בעולם"

לאחר הפריצה הגדולה שלו כגיטריסט הראשון של צ'יק קוריאה והאלקטריק בנד (1986), המשיך סקוט הנדרסון להיות ממובילי סצנת הג'אז-פיוז'ן העולמית עם להקתו Tribel Tech, איתם הוציא תשעה אלבומים עד היום. בנוסף, הקליט ארבעה אלבומי סולו בסגנון בלוז-רוק, כאשר הראשון (1994 - Dog Party) זוכה בתואר אלבום הבלוז של השנה מטעם Guitar Player Magazine.

סקוט הנדרסון נולד ב- 1954 והחל לנגן בגיטרה בשלהי שנות השישים בצל הפריחה הגדולה של הרוקנ'רול. באותן שנים האזין בעיקר לרוק, בלוז, fאנק וסול. התעניינותו בג'אז התפתחה מאוחר יותר, הודות למוזיקה של ג'ון קולטריין, מיילס דייויס ואחרים, אך הוא עדיין טוען שעמוק בפנים הוא פשוט נגן בלוז, דבר קצת מפתיע לאור העובדה שהוכתר ב- 1991 כגיטריסט הג'אז הטוב ביותר בעולם על ידי Guitar World magazine וב- 1992 על ידי Guitar Player magazine.

הנדרסון ידוע כווירטואוז מלודי ובעל צליל גיטרה מיוחד השולט במספר רב של סגנונות מוזיקליים, מה שמאפיין את נגינתו ואת הופעותיו עד היום. הנדרסון היה גם חבר בפיוז'ן סופר-גרופ Vital Tech Tones, יחד עם הבסיסט עטור השבחים ויקטור ווטן והמתופף סטיב סמית'. הלהקה הוציאה שני אלבומים: האחד ב- 1998 והשני שנתיים אחריו.