ליאל  קולט
"ליאל טוענת שהחיבור עם וויקליף ז'אן יפתח בפניה דלתות ברדיו בארה"ב"

הזמרת ליאל קולט מקליטה שיר חדש במשותף עם המוזיקאי וויקליף ז'אן, לשעבר חבר להקת הפוג'יז. בכך מצטרף ז'אן לרשימה המתארכת של אמנים בינלאומיים איתם שיתפה קולט פעולה במהלך הקלטות אלבומה הבינלאומי "Be free", בהם הזמרת פטי לה בל, הגיטריסט סלאש, ענק הג'אז הרבי הנקוק, להקת הסקורפיונס וזמר האופרה אנדריאה בוצ'לי.

את הקשר בין ז'אן ובין ליאל יצרה הנהלת חברת הכבלים האמריקנית HBO, הבוחנת בימים אלה הפקת סרט תיעודי על הזמרת הישראלית הצעירה, שמשלבת קריירה בינלאומית ושירות צבאי בהופעות לחיילים.

"ליאל כבר סיימה סשן הקלטות ראשון עם וויקליף ז'אן ובקרוב ניסע שוב לניו יורק, אז יפגשו פעם נוספת וישלימו את ההקלטות", אומרת המנהלת האישית שלה, אירית טנהנגל. "זה נכון שהנהלת HBO יצרה את הקשר הראשון, מתוך האמונה שליאל וז'אן יוכלו לעשות משהו מדהים ביחד. זה לא סוד שכל מי שפוגש את ליאל מתאהב בה, וזה קרה גם בחיבור הנוכחי".

גם צבא, גם מחזמר על עפרה חזה, גם קריירה בחו"ל

-באיזו מסגרת יופיע השיר עליו הם עובדים?
"עדיין לא ברור. הייתה לנו הזדמנות פז להקליט איתו וקודם כל אחזנו בה בשתי ידיים. יש אפשרות עקרונית לשלב את השיר כבר בגרסה האמריקנית של האלבום 'Be free', המיועדת לצאת לשוק האמריקני בסתיו, אבל אז ייתכן שנצטרך לדחות את תאריך היציאה וזה משהו שכבר עשינו כמה פעמים, כי בכל פעם הועלתה אופציה לשיתוף פעולה אטרקטיבי אחר. ליאל לוחצת עלי להסכים לדחייה של האלבום כדי לשלב את השיר עם וויקליף ז'אן. היא טוענת שזה חיבור שיפתח בפניה את כל תחנות הרדיו הגדולות בארצות הברית".

-איך היא מתכוננת לשלב שירות צבאי עם התפקיד הראשי במחזמר "עפרה" על פי סיפור חייה של עפרה חזה, והופעות ויחסי ציבור בחו"ל לאלבום בינלאומי?
"הצבא מתחשב בצרכי הקריירה של ליאל בצורה יוצאת דופן, והיא מצידה עומדת לרשות המערכת כזמרת בכל אירוע, מהופעות גדולות לקצונה הבכירה ועד הופעות בתנאי שדה לחיילים קרביים. ליאל עובדת תחת לו"ז מוקפד ומאורגן המאפשר לה לשלב הכל, אך אין ספק שהיכולת הזו שלה היא יוצאת דופן. לא סתם בוחנת רשת נחשבת כמו HBO אופציה להפיק סרט תיעודי על ליאל".