יניב בן משיח 1 (צילום: אילן בשור)
יניב בן משיח | צילום: אילן בשור

אנשי מפלגת מרצ מתל אביב ופעילים בארגוני נשים וארגוני שמאל צפויים להפגין הערב החל מהשעה 19:45 מול היכל התרבות בתל אביב במחאה על ההפרדה בין גברים לנשים (גברים באולם - נשים ביציע) בהופעתו של הזמר יניב בן משיח.

בראש משמרת המחאה וההפגנה הערב עומדת תמר זנדברג, חברת מועצת העיר תל אביב ואיתה הפעילים דרור מורג ומיקי גיצין, מנכ"ל תנועת "ישראל חופשית" הקשורה למרצ. השלושה פרסמו קריאה להפגנה באתר האקטיביסטי "עבודה שחורה" ובפייסבוק.

וכך הם כותבים: "שלום חברות וחברים שוחרי חופש ושוויון, בוודאי שמעתם כי היכל התרבות התל אביבי שלנו כבר לא כל כך חופשי, כאשר השבוע עומדת להיערך בו ההופעה הנפרדת הראשונה – גברים באולם ונשים ביציע, ופקחי צניעות שישמרו על ההפרדה. אנחנו לא מקבלות את הטיעונים על "בחירה" בהפרדה, ולא מוכנים במסווה של חופש לקבל מנהגים של דיכוי נשים והדרה.

"ביום המופע נקיים מחוץ להיכל התרבות משמרת מחאה ונגיד – לא לאפליה, לא להפרדה"

"אנחנו דורשות להחיל עקרונות אוניברסליים של שוויון וחופש לכל, במיוחד בהיכל העירוני המרכזי. אנחנו לא מתכוונים לוותר. ביום המופע נקיים מחוץ להיכל התרבות משמרת מחאה ונגיד – לא לאפליה, לא להפרדה, כן לחופש, כן לשוויון".

זנדברג היא זו שדרשה בעבר מראש העיר תל אביב רון חולדאי לאסור הופעות נפרדות בעיר, במכתב שלשונו: "אסור לנו להרשות כי בתל אביב, בהיכל העירוני שלנו, תונהג פרקטיקת הפרדה שוביניסטית, פרימיטיבית וחשוכה כל כך. אין ללכת שולל אחר טיעונים של כבוד לאוכלוסיה או הסכמה. הפרקטיקה של הפרדה נועדה להדיר, להשפיל ולדכא נשים, ואין לה דבר וחצי דבר עם אורח חיים יהודי או דתי. קולן של נשים בתוך החברה החרדית לא נשמע והסכמתן החופשית אינה ניתנת. אסור שמתל אביב תצא בשורה כזאת".

בתגובה מוסר אביאל יאיר נחום ממשרד יחסי הציבור של יניב בן משיח: המופע יתקים כרגיל אנו לא חוששים מהפגנות וודאי לא ממספר מצומצם שמחפש ליצור מלחמות בתוך עמנו, אנו נקיים את המופע בקדושה ובטהרה כמו שהקב"ה רוצה".

>> חגיגה ירושלמית: עומר אגם, נאור אורמיה, עידן עמדי ורגב הוד